Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Jubilejní desátý ročník Festivalu dechovek Mirka Pláteníka s Moravankou

Hned tři důvody k oslavám měli velkopavlovičtí občané v neděli 4. června 2017: 50. výročí Města Velké Pavlovice, 10. výročí Festivalu dechovek Mirka Pláteníka a 40. narozeniny zakladatele velkopavlovické mládežnické dechovky – pana učitele ZUŠ Velké Pavlovice MgA. Zbyňka Bílka.

Festival zahájila velkopavlovická dechovka Zbyňka Bílka se zpěvačkami Eliškou Vomáčkovou a Lýdií Procingerovou. Skvělým sólem na bicí nástroje opravdu fascinoval publikum Martin Bílek ve strhující skladbě Fascinující bicí. V závěru vystoupení blahopřáli členové mládežnické dechovky v čele se svým novým vedoucím – Bc. Jakubem Kostrhunem panu učiteli Zbyňku Bílkovi k jeho kulatým narozeninám. Ke gratulaci se připojila i ředitelka ZUŠ Milena Karberová, která poděkovala panu učiteli Bílkovi za dlouholetou práci se žáky.

Pan učitel MgA. Zbyněk Bílek vyučuje ve velkopavlovické ZUŠ od roku 2001 a již v roce 2004 založil původně žákovskou a nyní již mládežnickou dechovku, kterou v současné době předává svému nástupci, bývalému žáku a stálému členu velkopavlovické dechovky Bc. Jakubovi Kostrhunovi, absolventu Konzervatoře P. J. Vejvanovského v Kroměříži a Ostravské univerzity.

Druhým bodem programu, na který se všichni těšili, byl koncert Moravanky Jana Slabáka, u kterého před lety studoval Zbyněk Bílek na brněnské Janáčkově akademii múzických umění.  V současné době je MgA. Zbyněk Bílek členem Moravanky.

Skvělá Moravanka nezklamala očekávání publika, skuteční milovníci dechovky si opravdu přišli na své. Celý koncert bravurně provázela slovem Ivanka Slabáková, která zpívala spolu s Danielou Magálovou a Břetislavem Osičkou a několik kousků si s chutí zazpíval i sám Jan Slabák. Nechybělo ani sólo na trubku z filmu Tenkrát na západě v podání Zbyňka Bílka. Závěrečnou tečkou za tříhodinovým koncertem bylo společné vystoupení obou účinkujících dechovek, které jásající publikum odměnilo bouřlivými ovacemi.

Ředitelka ZUŠ Milena Karberová poděkovala Moravance a zejména manželům Slabákovým jménem obecenstva, Města i ZUŠ Velké Pavlovice za nádherný koncert.

Jubilejní Festival dechovek Mirka Pláteníka se opravdu vydařil a stojí za pozornost, že na něm vystoupily tři generace rodiny Bílkovy a také tři generace pedagogů, kteří se s láskou věnují dechovým hudbám a předávají své umění stále dalším a dalším generacím.

ZUŠ Velké Pavlovice z celého srdce děkuje paní Jitce Pláteníkové a Městu Velké Pavlovice, zejména panu starostovi Jiřímu Otřelovi a místostarostovi Petru Hasilovi, za uspořádání a financování velkolepého 10. ročníku Festivalu dechovek Mirka Pláteníka!

ZUŠ * X. ročník Festivalu dechovek Mirka Pláteníka s Moravankou

Text: Milena Karberová, ředitelka Základní umělecké školy Velké Pavlovice / Foto: Milena Karberová & Jiří Otřel / 6.6.2017