Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Jožka Černý pokřtí kalendář Antonína Vojtka na rok 2014

Napsali o nás* Břeclavský deník, 18.10.2013 - Řada jihomoravských osobností se zúčastní křtu kalendáře, jenž pro rok 2014 připravil břeclavský malíř Antonín Vojtek. Křest se uskuteční ve Velkých Pavlovicích.

„Úvodního slova se ujme spisovatel Jan Kostrhun, patronem se stane zpěvák Jožka Černý, jako host vystoupí Karel Vágner, cimbalistka Bronislava Schoříková a kytarista Vladislav Bláha," nechala se slyšet umělcova manželka Jitka Vojtková.

Práce Antonína Vojtka přesahuje daleko za břeclavský region, o čemž svědčí udělení několika cen. například v roce 2008 Cena Jihomoravského kraje za přínos v oblasti výtvarného umění. Tuto cenu získali také Jan Kostrhun a Jožka Černý.

Od roku 2001 se stal křest kalendáře významnou společenskou událostí s pestrým kulturním programem.

Záštitu převzaly například Chantal Poullain, Dagmar Havlová, Livie Klausová, Martina Štěpánková, Andrea Čunderlíková, Hana Ulrychová, Gabriela Vránová, Barbora Špotáková, Dagmar Kludská a v minulém roce rybář Jakub Vágner.

„Kalendář se stal sběratelskou záležitostí, výtvarným dílem a jednoznačně propaguje krásu Jihomoravského kraje," řekla Vojtkova žena.

Křest se koná v sobotu šestadvacátého října v půl jedenácté dopoledne ve velkopavlovické sokolovně.

Antonín Vojtek uspořádal více než sto osmdesát samostatných výstav v České republice i v zahraničí. Jeho obrazy mají zastoupení v soukromých sbírkách a galeriích v desítkách zemích světa.

„Manžel se vždy hrdě hlásí k jižní Moravě, propaguje ji po celé České republice i ve světě," dodala Vojtková.

 

Autor: Tereza Hunkařová, Břeclavský deník


 

Břeclavský malíř ANTONÍN VOJTEK bude křtít
kalendář na rok 2014 ve Velkých Pavlovicích
* více také po kliknutí ZDE

 

Foto © Dagmar Fialová, Břeclavský deník

 

 

18-10-2013-BK