Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Jiří Hájíček přijede už zítra

Jihočeský spisovatel Jiří Hájíček, oceněný dvěma cenami Magnesia Litera, bude naším hostem ve Velkých Pavlovicích zítra, v pátek 29. listopadu. Dopoledne potěší jeho autorské čtení studenty gymnázia. Všechny zájemce o dobrou literaturu a zajímavého autora pak upřímně zveme na setkání s autorem v podvečer v 18 hodin. Na setkání přijďte tentokrát do auly gymnázia.

Autor bude číst ze své poslední knihy Rybí krev. Je spisovatelem věnujícím se v současné době vesnické próze, tak jak jsme to ve své době měli v oblibě u Jana Kostrhuna. O vesnici a jejích obyvatelích, vzdálených životu ve velkých městech, píše Jiří Hájíček citlivě a se znalostí prostředí. Také dobře ví, že to není vždy jenom idyla. Našim posluchačům a čtenářům bude blízká problematika vysídlení vesnic v příhraničí, osudy lidí v 50. letech minulého století, stejně jako osud vesnic, které musely v jižních Čechách ustoupit výstavbě jaderné elektrárny Temelín, stejně jako tomu bylo u nás díky vodnímu dílu Nové Mlýny. Sám spisovatel pochází z dnes již neexistující obce Purkarec.

 

Mgr. Dana Růžičková, knihovnice