Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Jihovýchodní Morava se stává baštou rozhleden

A to doslova! V roce 2009 byly v bezprostředním okolí našeho městečka veřejnosti otevřeny hned tři nové – ve Velkých Pavlovicích Slunečná, v Boleradicích Nedánov a v Židlochovicích Výhon.

Současně byla v roce 2009 v sousedním regionu Podluží, konkrétněji v katastru obce Nový Poddvorov, vystavěna dokonce rozhledna čtvrtá s názvem "Na Podluží". Její slavností uvedení do provozu s prvními oficiálními výstupy je plánováno na březen roku 2010.

 

Zdroj informací: Nový život, čtvrtek 14. ledna 2010

Obce na Podluží mají vlastní rozhlednu

Břeclavsko, Hodonínsko – Region Podluží už brzy otevře rozhlednu, na jejímž vybudování se domluvilo všech čtrnáct obcí svazku Podluží. Stojí u Nového Poddvorova ve směru cyklotrasy na sklepní areál Nechory u Prušánek.

Nový Poddvorov je nejmenší obcí Regionu Podluží, ale leží na nejvýše položeném místě. Výstavba rozhledny skončila už loni v listopadu. Je vysoká třicet metrů, a při dobré viditelnosti z ní lidé mohou dohlédnout na Bílé Karpaty, Pálavu či Lednicko-valtický areál.

U rozhledny v lednu a únoru vyroste mobiliář a informační panely o regionu. Otevření rozhledny se uskuteční v březnu 2010.


Zdroj informací:  www.podluzi.cz

Rozhledna „Na Podluží“

Dodavatelem stavební a konstrukční části stavby byla na základě výběrového řízení vybrána firma Kovostavby Trade, s. r. o. Hodonín. Regionální rozhledna Na Podluží, na jejíž realizaci se společně domluvilo všech 14 obcí Regionu Podluží, bude umístněna v katastru obce Nový Poddvorov, ve směru cyklotrasy na sklepní areál Nechory u Prušánek. Rozhledna bude vysoká 30 metrů a bude provedena jako celokovová pozinkovaná konstrukce.

Rozhledna je spolufincována z prostředků Evropské unie, Programem přeshraniční spolupráce Slovenská republika - Česká republika. Slovenským partnerem, který již výstavbu své rozhledny dokončil, je Obec Cerová, okres Senica. Celkové náklady na výstavbu regionální rozhledny dosáhnou cca 6,0 mil. Kč. Otevření rozhledny pro veřejnost předpokládáme se začátkem nové turistické sezóny v březnu příštího roku.

 

Nová, prozatím neotevřená, rozhledna NA PODLUŽÍ

Pro otevření fotogalerie z výstavby rozhledny klikněte na obrázek...

 

 

14-01-2010-BK