Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Jezírko v lesoparku prošlo důkladnou očistou

V roce 2016 bylo jezírko v lesoparku vyčerpáno a bohužel bylo zjištěno, že je na dně velké množství kalu, se kterým si ani kalová čerpadla neporadila. Byla tak dopuštěna zpět voda z Trkmanky. Důkladné vyčištění bylo naplánováno na léto letošního roku.  

Abychom nedopadli jak před rokem, byla předem domluvena technika, která si poradí nejen s kalem, ale i s napadaným listím a jinými většími kusy pevných částic. 

V pondělí bylo jezírko z větší části odčerpáno plovoucím čerpadlem, které užívají místní hasiči. V lesopraku se vsáklo do trávy asi 100 m3 vody a dalších 100 m3 bylo puštěno do Trkmanky. 

V úterý dopoledne odčerpali pracovníci Vodovodů a kanalizací Břeclav, a.s. 50 m3 kalů s vozidlem, které saje vodu i s pevnými částicemi do průměru sací hubice. (V průběhu sání, byl kal ředěn vodou z hasičské cisterny.) 

Odčerpávání kalů byli přítomni i pracovníci služeb města, na které zbylo i konečné vyčištění jezírka, protože s 2 cm kalu si nejlépe poradí lopaty, kbelíky a lidské ruce. 

Jezírko bude napuštěno v následujících dnech.

Služby města * Čištění jezírka v lesoparku

Text: Petr Hasil / Foto: Petr Hasil / 28.6.2017