Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Jen ženská degustace? Padly narážky, že půjde o slet čarodějnic

Napsali o nás, Břeclavský deník 9.3.2015 * Vína jezdí degustovat po celé republice. Líbí se jí myšlenka skloubit dohromady ženský a mužský pohled na vína. I proto se Kateřina Černá zapojila do plánování první čistě ženské degustace vín v České republice. A na premiérové akci nazvané Meditrina v sobotu večer ve Velkých Pavlovicích nemohla chybět. Podobně jako desítky dalších žen, ale i mužů.

Za myšlenkou ženského hodnocení vín stojí pět žen. Kateřina Černá je jednou z nich. „Byly jsme společně na jedné akci a tam jsme se rozhodly, že uspořádáme degustaci jen pro dámy. Nic takového zatím v České republice není. Tak jsme se do toho pustily. Pavla Škrabalová se toho chopila, stala se ředitelkou této akce a my ostatní jsme spoluorganizátorky. Jedna měla na starosti sehnat sponzory, další pozvat degustátorky. Každá měla na práci něco jiného," vypráví pětatřicetile­tá žena.

Společnými silami se jim podařilo pozvat do velkopavlovické sokolovny hned dvacet degustátorek. „Žen ve vinařském světě je pořád málo. Proto jsme měly i problém sehnat degustátorky. Nakonec tady byly ženy jak z České republiky, tak ze Slovenska. Měly dojet i vinařky z Rakouska, nakonec se omluvily," říká vinařka a manželka Branka Černého, který pořádá každoročně prestižního Krále vín.

Hlavní smysl Meditriny vidí v tom, že by mohla přilákat ještě víc žen, které by se vínu věnovaly. „Chtěly bychom apelovat na mladé vinařky, aby se zapojily. Ať už třeba na ty, které studují takový obor, nebo na ty, které to mají jako koníček. Tady mají možnost si degustaci vyzkoušet," vyzývá kolegyně usměvavá degustátorka.

Pětici žen v jejich odvážném záměru nakonec pomohla i řada dalších lidí. „Někteří muži si z nás i trochu dělali srandu. Říkali, že to bude slet čarodějnic. Nakonec nás ale podpořili. Máme dvě stě osmdesát vzorků. To je na první ročník naprosto úžasné," bilancuje Černá.

Autor: Aneta Beránková


 

Fotogalerii z Meditriny - Degustace žen otevřete kliknutím na obrázek...

 

Autor: DENÍK/Aneta Beránková

 

09-03-2015 PV