Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Jen tak si (trochu) v první lize pinknout

Že jde skloubit přípravu k maturitě a vrcholový sport dokazuje Sára Šíblová, mrštná studentka oktávy velkopavlovického gymnázia. To, že je na sport mimořádně talentovaná, je pouze část pravdy. Zbytek jejího úspěšného působení nyní již v 1. lize stolního tenisu (SKST Hodonín) je výsledkem její buldočí houževnatosti a vytrvalosti.

Od ní samotné byste se o jejím působení na palubovce hodonínského klubu nedozvěděli nic, musíte se opatrně ptát a zlehka našlapovat…Sára totiž (asi) svoje úspěchy do světa „nerada troubí“. Přečtěte si, co o sobě (na vyžádání) a o akci, jíž se účastnila minulý týden, napsala:

„Tento týden byla v Hodoníně evropská kvalifikace na Olympiádu mládeže a mezinárodní turnaj cadetů a juniorů = Czech Open. Já jsem ročník 99, proto už na tomto turnaji aktivně hrát nemůžu, proto jsem pomáhala s organizací: zapisovat výsledky, zadávala výsledky a hlavně odbavovat trenéry a rozhodčí, musela jsem mluvit anglicky. Hlavní šéf byl z Chorvatska, celkem do Hodonína přijela na 60 zemí, takže přínosné to bylo i z hlediska komunikace.

V ping pongu se mi teď, pár měsíců před maturitní zkoušou, začalo vcelku dařit. Minulou sezonu jsme ve druhé lize zvítězily, takže následoval postup do první ligy. Hlavní úkol je se zde udržet a nesestoupit zpět. Celkem nečekaně se držíme někde v polovině tabulky, což je pro nás velký úspěch.

Na turnaje už skoro nejezdím, protože už nepatřím mezi dorostenky, ale nedávno jsem hrála takovou kvalifikaci na Mistrovství České republiky žen a z druhého místa (!) jsem se tam dostala, což jsem moc nečekala.“

Tolik Sára. Mistrovství České republiky ve stolním tenise se koná v pátek 2. března v Praze-Krči. Jestli budete mít cestu kolem, stavte se a přesvědčte se na vlastní oči, jak to Sára kolem modrého stolu umí rozehrát. A my budeme držet palce, aby se jí dařilo nejen ve sportu, ale hlavně úspěšně prosvištěla maturitní zkouškou, která jí otevře dveře ke studiu průmyslového designu na VUT v Brně.

Jen tak si (trochu) v první lize pinknout

Text: Mgr. Pavla Míchalová / Foto: archiv Sáry Šíblové / 1.3.2018