Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

"Jedú chlapci z vinohradů" aneb Mužáci ve V. Pavlovicích

Poslední květnovou neděli se uskutečnil ve Velkých Pavlovicích první ročník setkání mužáckých pěveckých sborů. Celé odpoledne se neslo v duchu motta „Jedú chlapci z vinohradů“, což je název písně velkopavlovického skladatele pana Jaroslava Hejla, kterému bylo celé odpoledne věnováno.

Prosluněné nádvoří zdejšího Ekocentra Trkmanka se zaplnilo návštěvníky, které přivítalo úvodní vystoupení cimbálové muziky Lašár. A pak už se nádvoří rozeznělo mužskými hlasy našeho domácího Presúzního sboru pod vedením Mgr. Jana Kosíka.

Dále se postupně představily sbory z Rohatce, Josefova, Týnce, Dolních Dunajovic a Milotic. Celým programem provázel mistrně a vtipně pan František Čech. Působivým  závěrem celého odpoledne bylo společné zpívání všech mužských sborů, které kromě jiných písniček zazpívaly i krásnou a náš kraj vystihující „Jedú chlapci z vinohradů“.

Slunečné počasí počasí, nádherné písničky, dobré víno a milí lidé dali vzniknout příjemnému odpoledni, na které se bude jistě dlouho vzpomínat. Byla navázána nová přátelství a založena krásná tradice.

Tak za rok na shledanou při druhém ročníku Přehlídky mužáckých sborů ve Velkých Pavlovicích!

 

Za Presúzní sbor Velké Pavlovice Miloš Štefek


 

Fotogalerii z I. ročníku setkání mužáckých pěveckých sborů JEDÚ CHLAPCI Z VINOHRADŮ
otevřete kliknutím na obrázek…

 

Foto © 2016 Archiv Presúzního sboru Velké Pavlovice

 

 


31-05-2016-BK