Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Jedno houkání - dva výjezdy

Ve středu 8. června vyjížděli velkopavlovičtí hasiči ke dvěma zásahům do Hustopečí. První zásah se týkal odčerpávání vody a fekálií, které se do bytu nahrnuly kanalizací. K druhému čerpání jsme přejížděli zrovna z náměstí. Zatopený byl hřbitov a voda se prohnala také areálem krematoria. Ze hřbitova jsme co možná nejvíce vody odčerpali plovoucím čerpadlem a před budovou krematoria jsme spláchli komunikaci tak, aby byla čistá a nachystána na příchod zítřejší příchod smutečních hostů.

V Hustopečích natáčela reportáž i  Česká televize

 

Z dílčí zprávy o zásahu (čerpání z bytu):

Jednotce SDH Velké Pavlovice byl vyhlášen poplach za pomocí sms zpráv a sirény. Jednotka nahlásila na výjezd dvě vozidla, protože se dle operačního důstojníka vyjíždělo k čerpání vody a v obou vozidlech jsou uložena čerpadla. V době příjezdu na místo zásahu se zde nacházela jednotka HZS Hustopeče. Na pokyn velitele zásahu bylo do suterénu domu nasazeno na čerpání vody a výkalů el.kalové čerpadlo KDFU 80. Pomocí tohoto čerpadla byly výkaly a voda odčerpána ze zatopené místnosti a částečně taky z odpadní šachty v domě. Z odpadní šachty byla voda odčerpávána potom také za pomocí čerpadla HZS Hustopeče.  Voda byla vedena ze suterénu vedením o třech hadicích "B", do venkovní kanalizace. Po ukončení čerpání byla jednotka povolána k dalšímu zásahu - hřbitov Hustopeče.

Z dílčí zprávy o zásahu (čerpání ze hřbitova):

Jednotka vyjížděla k tomuto zásahu z předchozího zásahu v Hustopečích. V době příjezdu na místo zásahu se zde nacházel správce krematoria a pracovníci technických služeb. Průzkumem bylo zjištěo, že je v budově krematoria velmi nízký nános bláta, který je odstraňován pracovnicemi tech.služeb. Dále byl proveden s vedoucím služeb průzkum zadní části areálu, ve kterém se krematorium nachází. Bylo zjištěno, že se částečně v areálu krematoria a částečně v sousedícím areálu hřbitova nachází laguna vody o rozměrech asi 20 x 10 metrů a hloubce asi 30cm. Aby bylo možné k laguně dopravit čerpadlo, bylo potřeba za pomocí řetězové motorové pily odstranit na komunikaci spadený strom - vrbu. Jakmile bylo zahájeno čerpání vody(hadice "B" z čerpadla byla vedena do blízkých kanálových rour),byla voda do kanálů nahrňována i lopatami. Po ukončení odčerpávání vody byl ještě odstraněn za pomocí lopat nános bláta před budovou krematoria. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.

 Petr Hasil

 

Fotogalerii ze zásahů v Hustopečích otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2011 Radek Nesvadba

09-06-2011 PV