Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Jednička s HVĚZDIČKOU pro HANKU!

Čtvrtek s krásným datem 22.11.2012 patřil na Ekocentru Trkmanka ve Velkých Pavlovicích už třetímu dílu seriálu Výtvarných čtvrtků. A protože již nesměle klepe na dveře advent a s ním spojené nejkrásnější svátky roku, Vánoce, na program přišlo zcela přirozeně tvoření ryze vánoční. Lektorka Hanka Kašpárková nás přišla naučit skládat krásné barevné hvězdičky z proužků papíru. Ty se určitě budou vyjímat co by netradiční dekorace třeba v košíku s ovocem a nebo, pokud budou mít účastnice dílny hodně trpělivosti a potřebného grifu, i k výrobě řetězu na stromeček.

Naučit se skládat origami hvězdičku bylo celkem dost náročné. Hanka nám však byla velmi trpělivou učitelkou, vysvětlovala nám donekonečna krok za krokem a pomáhala. Mozkové závity všech se otáčely na sto padesát procent, avšak jakmile se nám podařilo pochopit princip, začala nám jít práce od ruky jako když másla ukrajuje!

Celý podvečer na Ekocentru Trkmanka byl moc fajn a moc příjemný. Přišlo zase o něco více lidí, většinou holčiček, maminek a babiček, ale nechyběli ani kluci! A nevěřili byste, jak právě kluky tvoření bavilo a jak byli šikovní. Jen se podívejte do fotogalerie a příště, na čtvrtém Výtvarném čtvrtku – 13. prosince, naviděnou!

 

Ráda bych touto cestou poslala Hance Kašpárkové za všechny účastníky dílny
velké poděkování, za její neuvěřitelnou trpělivost a také za to,
že nás naučila opět něčemu novému a krásnému!

 

Karolína Bártová

 

Informace o dalších aktivitách a programech na Ekocentru Trkmanka získáte na adresách
www.ekocentrum-trkmanka.com & www.velke-pavlovice.cz

 


 

Fotogalerii z VÝTVARNÉHO ČTVRTKU - Skládání ORIGAMI PAPÍROVÝCH
HVĚZDIČEK na vánoční stromeček otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2012 Petra Tihlářová

 


 

 

www.ekocentrum-trkmanka.com

 

 

 

23-11-2012-BK