Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Jednapadesát "DYŇÁKŮ" rozsvítilo parčík u sýpky!

Stalo se tak v rámci již III. ročníku VESELÉHO DÝŇOBRANÍ, akce pořádané Městskou knihovnou, Turistickým informačním centrem a Střediskem volného času při ZŠ Velké Pavlovice. Jak se velmi výstižně říká „do třetice všeho dobrého“ – toto pravdivé rčení platilo pro letošek na více než 100%! Počasí bylo nádherné, dýní dostatek, dětí se sešlo více než jsme si jen mohli přát. A nálada? Taktéž na jedničku s hvězdičkou!

Akce s názvem VESELÉ DÝŇOBRANÍ aneb ROZSVÍTÍME PARČÍK ZA SÝPKOU, se uskutečnila v pátek, dne 16. září 2011, jak bylo již zmíněno, letos už po třetí. Po čtvrté hodině odpolední se začaly na dvorku městské knihovny a TIC scházet děti v doprovodu svých rodičů i prarodičů s nezbytnou žlutou dýní v ruce a s ostrým nožíkem v kapse. Mnozí si přinesli i nejrůznější přírodniny – suché trávy, šípky, kaštany, na dozdobení svých dýňových strašáků, u nás lidově řečených „dyňáků“.

Pořadatelé připravili pro účastníky Veselého dýňobraní malé občerstvení, sladkosti, nápoje a dětem navíc pěknou dýňovou medaili na památku. Samotné vyřezávání a tvoření proběhlo pod širým nebem na dvorku knihovny a jakmile bylo hotovo, byly dyňáci přeneseni do parčíku za sýpkou, podél ulice Dlouhá. Protože bylo teprve půl šesté odpoledne a sluníčko svítilo o sto šest, prozatím se nerozsvěcovalo.

K dlouho očekávané strašidelné chvíli došlo až kolem půl osmé večer, kdy se začalo rychle stmívat a hodina duchů byla už už v dohledu ☺! Jednapadesát dýňových strašidel zasvítilo teplým světlem čajových svíček pro radost všech dětí i náhodně kolemjdoucích, kteří se s údivem a úsměvem na tváři zastavovali a obdivovali, co všechno dokážou děti vytvořit.

 

Příští rok na VESELÉM DÝŇOBRANÍ na shledanou!

 

Avšak pro rok 2012 plánujeme uspořádat Dýňobraní pro velkou účast dětí i dospělých na place za sokolovnou.
O podrobnostech budou zájemci včas informováni. Již nyní se na všechny velmi těšíme.

 

Karolína Bártová, TIC Velké Pavlovice

  

Fotogalerie VESELÉ DÝŇOBRANÍ 2011 * I. * otevřete kliknutím ZDE
Fotogalerie VESELÉ DÝŇOBRANÍ 2011 * II. * otevřete kliknutím ZDE

Foto © 2011 Karolína Bártová

 

Fotogalerie VESELÉ DÝŇOBRANÍ 2011 * III. (večer) * otevřete kliknutím ZDE

Foto © 2011 Ing. Zdeněk Karber

 


 

Soustředěné tvoření....

 

Foto © 2011 Karolína Bártová

 

19-09-2011-BK