Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

„Jedinečnost okamžiku“ bude návštěvníky těšit do konce března

Jedinečnost okamžiku zachytila ve svých pracích fotografka Marie Holásková, pedagog Gymnázia Velké Pavlovice, která připravila svou autorskou výstavu ve výstavním sále velkopavlovické radnice.

Výstava, kterou organizovala městská knihovna pod záštitou města, byla zahájena slavnostní vernisáží v pátek 10. března, zahájení patřilo místostarostovi Petru Hasilovi. Atmosféru vernisáže si můžete ve fotogalerii prohlédnout na fotkách Oldřich Otáhala.

Celou autorskou výstavu fotografií Ing. Holáskové jsme do Velkých Pavlovic převzali z naší spřátelené kulturní organizace, Záhorského osvětového střediska v Senici, kde se uskutečnila loni v listopadu. Jako je pro nás každoročně březen Měsícem čtenářů, tak je pro slovenské kolegy vždy listopad Měsícem fotografie.  Účastníci vernisáže tehdy s dojetím přivítali úvodní slovo, jaké nemůže připravit a přednést žádný z profesionálních organizátorů. Takové úvodní slovo je možno slyšet jenom od někoho z autorčiných nejbližších. Proto také v Pavlovicích patřilo úvodní slovo slečně Majce Holáskové.

Opravdu působivý kulturní program připravil pro vernisáž pedagog ZUŠ Velké Pavlovice, MgA. Zbyněk Bílek, který vedl a doprovázel flétnový sextet, tvořený žákyněmi a žáky umělecké školy. Své pedagogy i své žáky kromě rodičů přišli na vernisáž podpořit také ředitelka ZUŠ, Milena Karberová, a ředitel gymnázia, dr. Vlastimil Kropáč.

Autorská výstava fotografií Ing. Marie Holáskové potrvá ve Velkých Pavlovicích do 31. března 2017, bude otevřena v úředních hodinách městského úřadu, prohlídku v jiné době zajistí městská knihovna. V první polovině dubna pak mohou zájemci navštívit tuto výstavu s názvem „Jedinečnost okamžiku“ v muzeu v Kobylí.

Text: Mgr. Dana Růžičková, knihovnice / Foto: Oldřich Otáhal a Milena Karberová / 14.3.2017

Vernisáž výstavy „Jedinečnost okamžiku“