Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

„Jedeme na výlet!“

Takové bylo tentokrát téma, které si knihovnice městské knihovny vymyslela pro své malé návštěvníky, jež přišli na hravé odpoledne ke Dni dětí. To se v knihovně koná již tradičně každoročně poslední květnový pátek.

Začalo se „výletem“ po Velkých Pavlovicích a Modrých Horách, pokračovalo pak výběrem dopravních prostředků, ať už se měly skládat či vyhledat uvnitř obrázků. Ve své fantazii jsme se vypravili do lesa a k moři a dokonce na středověkou hradní hostinu. Mnozí dospělí by byli určitě překvapení, jak kvalitní znalosti děti mají a jak jsou výtvarně nadané, vlastně všechny.

Paradoxně největší problémy dělaly dětem české lidové písničky, ve kterých hledaly jména českých měst. Kudy to vlastně jede Kudrna, který veze kolomaz? A k jakému městu běží liška? A okolo kterého města se pasou koně nebo rostou tři růže. Pro děti byl zrovna tento úkol opravdu těžký.

Vlastivědné a zeměpisné téma se však zrovna hodilo také učitelkám v mateřské školce, takže si třída Kuřátek přišla vyzkoušet některé úkoly do knihovny v úterý 21. června dopoledne. Místo dlouhého chválení jsme výsledky dětských aktivit v městské knihovně vystavili, všichni zájemci si je mohou prohlédnout do 7. července.

Největší radost nám dospělým děti udělaly tím, že své město znají opravdu dobře. Bezpečně poznaly mezi ostatními všechny obrázky Velkých Pavlovic. Nejenom však stavby a památky, ale třeba také vlhu pestrou, květy meruněk nebo sakur, tanečníky na hodech, některé děti znají dokonce plody oškeruše. Je to velký vklad do vztahu k rodnému městu.

Protože se učitelé i děti již těší na prázdniny, je nyní ta správná chvíle,
abychom upřímně poděkovali pedagogickým pracovnicím
a pracovníkům za podporu aktivit knihovny v uplynulém školním roce.

 

Mgr. Dana Růžičková, knihovnice


 

Fotogalerii z programu Městské knihovny Velké Pavlovice "Jedeme na výlet!"
pro třídu Kuřátek MŠ otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2016 Věra Procingerová

 

 


22-06-2016-BK