Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Je podzim - což takhle se dát do sběru šípků?

Domino - spolek rodičů a přátel Základní školy Velké Pavlovice, z.s. oznamuje všem vyznavačům zdravého životního stylu, milovníkům lahodného šípkového čaje plného vitamínu C v té nejryzejší formě a v neposlední řadě pilným pracantům, kteří se rádi zdržují venku na čerstvém vzduchu, že vyhlašuje SBĚR ŠÍPKŮ.

Šípky je nutno sbírat jen červené a tvrdé v době jejich zralosti, čili právě teď. Jejich sesychací poměr je 2:1. Odstraňuje se zbytek stopky. Po prvních mrazivých dnech už se sbírat nedají. Suší se ideálně v tenké vrstvě na sítech, aby k nim mohl vzduch ze všech stran. Pokud někdo bude dosušovat umělým teplem, nesmí být vyšší než 60°C. Dobře usušené plody mají červenou barvu a při zmáčknutí praskají.

Šípky bude možno odevzdat na ulici Boženy Němcové 23, žlutý dům, a to vždy v pondělí a ve středu od 17:30 do 18:30 hodin. V jiný termín po předchozí domluvě na tel. 777 583 478.

Děkujeme všem, kteří se zúčastní. Získané finanční prostředky budou použity pro děti ze ZŠ Velké Pavlovice.

Zdroj: Alena Havlínová; Domino - spolek rodičů a přátel Základní školy Velké Pavlovice, z.s. / 30.9.2020