Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Jaro v mateřské škole

Jak začalo jaro v MŠ? No přece jarním úklidem! I my jsme se zapojili do akce „Uklidíme svoje město“. Děti vyhrabaly trávník před školkou a uklidily na zahradě všechno, co do přírody nepatří.

A co dál?
Všechny třídy se zapojily do projektu „Probouzíme vílu Jarněnku“. Víla vyprávěla dětem o prvních jarních kytičkách, které jsme pozorovali v zahrádkách, naučili jsme se jejich názvy spojené s říkadly a písničkami. Některé rostliny, přírodniny a broučky zkoumáme v pozorovacích koutcích lupami a mikroskopem. Aby byla zima opravdu pryč, vynesli jsme „Morenu" z chleba, aby také něco zbylo pro vodní živočichy.

A co ještě?
No přece k jaru patří mláďátka! Seznamujeme se s nimi nejen v MŠ, ale především přímým pozorováním. Malí králíčci se narodili u Buchtů, u Komosných zase ptáčci ve voliérách i slepičky a kachničky. U Válků velká vzácnost! Krásná, skotačivá kůzlátka. To bylo radosti. U Kostrhunů nás čekají selátka a kuřátka. V rybářské baště jsme se dozvěděli o životě ryb a dění kolem rybníka. Právě výlet k rybníku jsme si moc krásně užili!

A je to všechno?
Kdepak! Ještě jsou tu Velikonoce. Základem poznávání v MŠ je prožitkové učení. Proto jsme nasadili obilí, pozorovali klíčení a růst semen, rozvíjení listů na větvičkách v teple třídy.

Vše poznané jsme využili ve výtvarných a pracovních dílničkách. Peklo se, malovala se vajíčka, vyráběli zajíčci, slepičky i kuřátka. Stříhání, kreslení, lepení a malování barvičkami nebralo konce.

A takto jsme přivítali jaro! Zkrátka máme rádi přírodu a svět kolem nás a environmentální výchova nám není cizí.

 

Kolektiv paní učitelek Mateřské školy Velké Pavlovice


 

FOTOGALERIE

 

Probouzíme vílu Jarněnku * I. - otevřete kliknutím ZDE

Probouzíme vílu Jarněnku * II. - otevřete kliknutím ZDE

Probouzíme vílu Jarněnku * III.  - otevřete kliknutím ZDE

 Probouzíme vílu Jarněnku * IV. - otevřete kliknutím ZDE

 Probouzíme vílu Jarněnku * V. - otevřete kliknutím ZDE

 

Foto © 2014 Archiv MŠ Velké Pavlovice

 

02-05-2014 PV