Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Jaro. Letos si dává načas...

"Jaro dělá pokusy, vystrkuje krokusy. Dříve než se vlády chopí, vystrkuje periskopy. Než se jaro osmělí, vystrkuje podběly. Ty mu asi dolů hlásí, čerstvé zprávy o počasí...", text písničky Jaroslava Uhlíře - právě ten se mi vybavil na první dobrou při shlédnutí ryze jarní, prosluněné a navýsost optimistické fotogalerie pana Oldřicha Otáhala.

První astronomický jarní den (nutno připomenout, že naprosto celý ledově profučel a prochumelil) jsme měli o právě uplynulé neděli 21. března, meteorologické jaro je tu už od 1. března, i když do teď tomu pohled skrze okenní tabulku moc neodpovídal. Občas se, jak je vidno na přiložených snímcích, nejkrásnější období roku hlásí a to v plné síle. A prý, dle předpovědí počasí, bude líp. Den ode dne má být tepleji a slunečněji. Hurá, jaro je (snad) tu!

Zajímavost k fotogalerii - všechna květena byla nafocena na pouhopouhém jednom metru čtverečním zahrádky na ulici Tábor ve Velkých Pavlovicích.

Město Velké Pavlovice * Jarní květena z ulice Tábor

Text: Karolína Bártová / Foto: Oldřich Otáhal / 24.3.2021