Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Jarní víkendovka žila příběhem o Noemovi

Jako tradičně se naše víkendovka konala v Těšanech, v letošním roce až na konci května. Téma naší víkendovky bylo biblické a pojednávalo o všem známém Noemovi a jeho arše. Počasí nám jako vždy přálo. 

V pátek tradičně víkendovka započala mší, kterou odsloužil náš pan farář Marek Slatinský, doprovod mu dělala naše šikovná klávesářka Anežka Julinková. No, nebudeme vám zapírat, byla to paráda. Po mši jsme si vychutnali bezvadnou večeři, kterou nám připravili naši milovaní rodiče. Probíhala klasicky - ochutnávka buchet, pomazánek a všeho dobrého, co dům dal. Po večeři k nám promluvil Boží hlas a započala tak naše hra. V podobném duchu nám pokračovala sobota. Hlavním sobotním cílem bylo získat zvířata, od každého druhu jeden pár, následně sestavit loď a poté na ni všechna zvířata umístit. Všem se to náramně povedlo! Večer jsme to zapíchli u táboráku a předali jsme si ocenění. Snad každý z nás si zasteskl, jak nám to uteklo. Avšak nikdo nesmutnil, protože všichni moc dobře víme, že na podzim v Těšanech sejdeme zas! 

V neděli jsme se rozloučili, vyfotili a šupali na nedělní mši, kterou sloužil pan farář František Trtílek, který nás na konci mše poprosil o píseň. Nebojte ostudu jsme Vám neudělali a aplaus byl opravdu velký! 

P.S. Na podzim na viděnou! 

Fotogalerii * otevřete kliknutím ZDE

Text: Aneta Janovská / 24.6.2022