Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Jarní šlapku zpestřilo opékání špekáčků. Pochodu přálo také počasí

 Napsali o nás * Břeclavský deník, 10.4.2017 – Někteří lidé mají v rukou trekingové hole, což je jasná známka toho, že se chystají na pěší tůru. V parku u vlakové zastávky ve Velkých Pavlovicích se scházejí první milovníci turistiky. Je sobota krátce před jednou hodinou odpolední.

Brzy se k nim přidávají další a nakonec se účastní tradiční akce s názvem Jarní šlapka zhruba padesát lidí. „Neočekávali jsme nějakou větší účast. Jsme rádi, když se vždycky sejde skupina lidí, kteří mají blízko k přírodě a chtějí si udělat krásný den,“ říká předseda pořádajícího Velkopavlovického okrašlovacího spolku Pavel Procházka.

Příchozí si pro začátek dají panáka meruňkovice na posilnění a vyráží po tamní cyklostezce na rozhlednu Slunečná, která je první zastávkou putování, jež otevírá letošní turistickou sezonu ve městě. „Letos jdu už podruhé, po cestě se člověku naskytnou nádherné výhledy do okolí. Ve Velkých Pavlovicích je to všude hezké,“ pochvaluje si například Velkopavlovičanka Ludmila Hejlová.

A opravdu. Při výšlapu míjíme vinohrady nebo ovocné stromy u cesty.

Fotogalerii otevřete kliknutím ZDE


Autor: Michal Hrabal, www.breclavskydenik.cz / Foto: Michal Hrabal / 10.4.2017