Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

JARNÍ ŠLAPKA zahájila turistickou sezónu

První jarní květiny se pyšní svými barevnými květy a vyhlížejí první teplé sluneční paprsky. Jaro je důkazem, že se příroda probouzí napříč vším živým, člověka nevyjímaje. 

A tak se začínáme usmívat na vše kolem nás, těší nás maličkosti jako rozkvetlé kočičky, napučené větvičky stromů, radostné štěbetání ptáků a trocha toho slunečného pohlazení. Vylézáme z teplých domovů a začínáme přemýšlet o tom, co uděláme na zahrádce, kam vyrazíme do přírody. Vítání jara je oslavou příchodu dlouho očekávaného a pro mnohé nejkrásnějšího ročního období.

O sobotním odpoledni 13. dubna se na pěší túru krajinou vinohradů vydali a symbolickým klíčem tak otevřeli cestu do přírody i účastníci letošního zahájení cykloturistické sezóny „Jarní šlapky 2019“.

Sluníčko na obloze sice nevykouklo. Déšť, který by byl snad i důvodem k oslavě, se zdejšímu kraji opět vyhnul. Jen silné poryvy studeného větru, vanoucího ze severu, nás místy potrápily.

pohybem na čerstvém vzduchu – s partnerem, rodinou, kamarády, se skotačícími dětmi, v doprovodu psů, těšících se z volného pobíhání, si skupina lidí, kteří mají blízko k přírodě, i tak užila pěkné odpoledne. V cíli na koňském ranči již plápolal oheň a linula se vůně opékaných špekáčků. Páni, to byla dobrota, pro děti i dospělé! Vždyť už naše babičky říkávaly, že venku, v přírodě lépe chutná. K dobré náladě právem přispěla i ochutnávka vín rodících se v Rodinném vinařství Krejčiřík.

Zcela po prvé v historii byla jarní cykloturistická sezóna ve Velkých Pavlovicích
oficiálně zahájena dne 24. dubna 2010, od té doby pravidelně již každým rokem.
Ve skutečnosti však dobře víme, že není vlastně co zahajovat,
neboť turistická sezóna v podstatě nikdy nekončí…

Akce se konala pod záštitou Velkopavlovického okrašlovacího spolku, s významnou podporou Rodinného vinařství Krejčiřík a Vinařství Zborovský. Výraznou pomoc poskytl pan Petr Valoušek, který obětavě zabezpečil zázemí, pro pohodu a dobrou náladu, na koňském ranči. Všem patří velké poděkování všech zúčastněných.

JARNÍ ŠLAPKA * Zahájení turistické sezóny 2019

Text: Dagmar Švástová / Foto: Archiv Velkopavlovického okrašlovacího spolku / 15.4.2019