Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

JARNÍ ŠLAPKA otevřela cyklosezónu

Zcela poprvé v historii byla v sobotu dne 24. dubna 2010 ve Velkých Pavlovicích oficiálně otevřena cykloturistická sezóna. Název akce možná vyvolal mezi veřejností pochybné otazníky, my však můžeme všechny uklidnit – jednalo se skutečně o šlapku z jízdního kola a nebo šlapku, co by otisk bosé nohy či boty. A o to právě dnes šlo – lidé si mohli projít či projet libovolným způsobem a na libovolných dopravních prostředcích na „vlastní pohon“ předem určenou trasu.

Ta byla co se týče délky spíše kratší, co se týče programu rozhodně bohatší. Účastníci Jarní Šlapky se sešli před prodejnou jízdních kol manželů Kobsových ZAF VELO SPORT, kde byli uvítáni pohárkem výborného vína z vlastní produkce a děti dostaly na posilněnou oplatek.

Úderem desáté hodiny byla slavnostně přestřižena páska – tímto okamžikem se všem přítomným zcela regulérně otevřela možnost vstoupit do jarní cykloturistické sezóny. Pásku přestřihli za aktivní pořadatele akce manželé Kobsovi, za všechny pořádající spolky paní Crháková z T. J. Sokol a starosta města Velké Pavlovice Ing. Pavel Procházka, kteří zúčastněným sportovním nadšencům popřáli spousty krásných kilometrů bez nehod a šrámů.

Poté se peloton přesunul přes příjemné prostředí lesoparku a po v listopadu 2009 nově zprovozněné cyklostezce vstříc k rozhledně Slunečná. Toto stanoviště patřilo dětem. Mohly si zde zkusit, zda dokáží projet na kole a bez karambolu slalom mezi kužely a nebo si otestovat, jak jsou na tom se znalostmi místopisu. Vše zvládaly bez sebemenších problémů a tak nikdo neodcházel bez pexesa, malých puzzlíků a sladkého lízátka. A kdo byl mlsný či hladný, mohl si pochutnat na opečeném špekáčku a samozřejmě vystoupat na ochoz Slunečné a rozhlédnout se do kraje.

Dalším místem k zastavení, nejen tělesnému, ale především duchovnímu, byl kostel Nanebevzetí Panny Marie, jehož svatebně vyzdobené interiéry za zvuků Bachových varhanních koncertů zvaly k prohlídce.

Vrcholem dne a zároveň i cílovou stanicí se stal hodovní plac za sokolovnou, ve které se současně s JARNÍ ŠLAPKOU konala také Místní výstava vín Českého zahrádkářského svazu.

Za sokolovnou si přišel na své snad každý fajnšmekr a to nejen, co se jídla týče. K poslechu hrála živá hudba v podání místní country skupiny COLORADO, tančilo se o sto šest a kdo měl chuť na dobrý oběd, nevěděl, co si dát jako první. T. J. Sokol nabízela výborný vítězný gulášek, rybáři grilovali křupavé pstruhy, štamgasti restaurace Vinopa nezklamali tradiční moravskou zabíjačkou, Dámský klub napekl štrúdly, české koláče a ovocné táče a hasiči měli na povel nápojovou policii.

JARNÍ ŠLAPKA 2010 se vydařila - den byl příjemně slunečný, nálada výborná, uvolněná, lidé se bavili… A nám pořadatelům nyní nezbývá než jen doufat, že bude taková i celá nadcházející sezóna.

 

Přejeme vám všem, kteří jste se dnešního vítání nové cykloturistické sezóny
zúčastnili i nezúčastnili, abyste si letošního jara, léta i podzimu
plnými doušky užili! V listopadu na zavírání sezóny na shledanou!

 

Poděkování patří všem, jež se na akci jakýmkoliv způsobem podíleli – Městu Velké Pavlovice,
Turistickému informačnímu centru Velké Pavlovice, firmě ZAF VELO SPORT manželů Kobsových,
T. J. Sokol , Dámskému klubu, Rybářskému svazu, Sboru dobrovolných hasičů,
štamgastům restaurace Vinopa, občanskému sdružení JPK za zajištění provozu
v turistickém areálu Nad Zahradami, studentkám gymnázia, které se postaraly o soutěže pro děti
a farnosti za možnost nahlédnout do místního kostela.

 

Fotogalerii z JARNÍ ŠLAPKY 2010 otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2010 Karolína Bártová

 

Další fotogalerie budou postupně prostřednicvím aktualit doplňovány.

 

24-04-2010-BK