Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Jarní Šlapka již tradičně zahájila letošní turistickou sezonu ve Velkých Pavlovicích

Zahájení turistické sezony ve Velkých Pavlovicích se již několik let pravidelně nese ve znamení turistických pochodů, dobrého jídla a pití.

Změnu oproti minulým letem doznala turistická trasa. Dříve se účastníci pohybovali vždy v domácím katastru. Letos skalní turisté prošli trasu dlouhou 10 km vedoucí z Velkých Bílovic do Velkých Pavlovic. Sluníčko, které po ránu svítilo na jarní rozkvetlou krajinu, záhy vystřídaly tmavé mraky na obloze a počasí opět dostálo přívlastku „aprílové“. „Severní vítr byl krutý“, zpívá se v jedné písni…a byl i tentokrát. Účastníci nasadili kapuce a zvolili rychlé tempo do kroku. Cestou se zastavili na vrcholu kopce Hradištěk, který skýtá nádhernou vyhlídku do širého kraje.

Rodiče s dětmi pak putovali po trase ryze domácí, vedoucí z lesoparku kolem rozhledny k Penzionu André a podél Trkmanky, až do společného cíle všech - k rybářské klubovně na břehu rybníka.

Klub sportovních rybářů všem nabídl vynikající zázemí s bohatým občerstvením a dokonce s tanečním vystoupením, o které se postaraly děti z country kroužku z mateřské školy.

Cílem této společné akce bylo zahájení turistické sezony spojené se zábavou a aktivním odpočinkem.. A to se i letos podařilo.

Náš velký dík patří všem, kteří se na akci podíleli, především pak místním rybářům!

Dagmar Švástová


 

Fotogalerie z JARNÍ ŠLAPKY

Fotogalerie I. * otevřete kliknutím ZDE
Fotogalerie II. *  otevřete kliknutím ZDE
Fotogalerie III. * otevřete kliknutím ZDE

 

Foto © 2015 Jitka Schäferová

20-04-2015 PV