Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Jarní ŠLAPKA aneb Otevírání turistických cest

Kdo měl možnost v sobotu 22. dubna vidět mezi vinohrady dlouhý a barevný průvod, mohl si říct, že se něco děje… Nebyl by to komentář úplně mylný, protože v tento krásný slunný den se opravdu něco dělo -  podařilo se pomyslně otevřít turistické cesty, a bylo možné říct si, že sezóna výšlapů a cestování mezi vinohrady začala.

Nejdříve se hojná skupina turistů sešla u vlakové zastávky, na obvyklém místě, kde předseda Okrašlovacího spolku, Ing. Pavel Procházka, pronesl úvodní řeč, ve které všechny přítomné přivítal, ale zmínil i to, co zaznělo již při předchozích ročnících – ať je hlavně u výšlapu pohoda. Jednalo se již o 14. ročník této příjemné akce, jejíž kouzlo se nese ve společné procházce po určené trase, která se vždy proměňuje a pečlivě se vybírá. 

Organizátorský tým spolku neponechal nic náhodě a na vše se připravil – během cesty se dbalo na správný přísun tekutin i občerstvení. Je nutné říci, že počasí nám tyto přípravy ještě doladilo. Za intenzity slunných paprsků jsme dorazili k rozhledně, kde zástupci z vinařství Helena a vinařství Suský všechny přítomné pohostili. Další zastávkou pak bylo nové biocentrum Záblatská, kde přišla na řadu ochutnávka archivních vín. Ve spojení s kouzelnou přírodou zde i s teplými paprsky, které se opíraly do zad, to byl opravdu mimořádný zážitek. Závěr akce se odehrál na rybářské baště, kde na nás již čekala cimbálová muzika Vinica. Muzikanti byli jako vždy skvělí a nikomu se nechtělo domů. Odcházení tak bylo opětovně spjato s večerními „tmavými“ hodinami. 

Kdo se akce zúčastnil, jistě potvrdí, že jsme si to všichni užili.

Okrašlovací spolek * Jarní ŠLAPKA aneb Otevírání turistických cest

Text: Mgr. Renata Bláhová, místostarostka města Velké Pavlovice / Foto: Oldřich Otáhal / 25.4.2023