Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

JARNÍ ŠLAPKA 2013 * videoreportáž

U příležitosti zahájení jarní turistické sezóny pod názvem JARNÍ ŠLAPKA byla v sobotu 13. dubna ve Velkých Pavlovicích otevřena nová naučná stezka „Zastavení v kraji vína a meruněk“. Poznávací cesta je další nabídkou pro návštěvníky Velkých Pavlovic, díky které se dozví řadu zajímavostí. Stezka návštěvníky provede nejkrásnějšími zákoutími mezi vinicemi a sady v katastru Velkých Pavlovic.

Na trasu dlouhou téměř dvanáct kilometrů se návštěvníci z našeho města, ale i z dalekých koutů České republiky vydali pěšky, na kole a překvapivě i koňmo. Na trase je deset zastavení s naučnými panely, které přibližují historii Velkých Pavlovic, pěstování meruněk, vinařství, floru a faunu nebo třeba sakrální stavby. Náklady na vybudování naučné stezky Zastavení v kraji vína a meruněk činily jeden a půl milionu korun. Zhruba 85 procent pokryla dotace z evropských peněz.

Sluncem prozářená krajina, výhledy do kraje, boty, ve kterých nebolí nohy, nepostižitelný doping, třebas i ve formě štamprličky, to byl kolorit jarního víkendu ve Velkých Pavlovicích.

Na léty prověřeném sokolském gulášku nasytí gurmáni všechny smysly. Ale než na něj došlo, mnozí shlédli i výstavu zahradní techniky v areálu za sokolovnou.

Ve vinných sklepech Františka Lotrinského na místní výstavě vín se při cimbálové muzice koštovala znamenitá vína moravských vinařů.

V Ekocentru Trkmanka vyhrávala country kapela Colorado, tančili velkopavlovičtí Přátelé country i místní děti z Baby country kroužku MŠ Velké Pavlovice.

Miroslav Grégr, video-kameraman

 

Jarní šlapka 2013
VIDEOSTUDIO GRÉGR Velké Pavlovice

© 2013 Město Velké Pavlovice

 

 


 

 

16-04-2013 PV