Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

JARNÍ ŠLAPKA 2011 ve videoreportáži

Sobota 16. dubna byla pro spoustu rodin dnem nezapomenutelným a navíc dnem doslova nabitým zážitky. Krátce po rozstřižení pásky a oficiálním zahájení cykloturistické sezóny 2011 zasadily rodiny své stromy a poté se vydali po cyklostezce vstříc dalšímu programu.

Připravena byla degustace ve Šlechtitelské stanici vinařské, u rozhledny Slunečná příchozí našli pravé vojenské ležení a soutěže pro děti, na farní dvůr lákala expozice dřevěných soch v nadživotní velikosti, které věnovali našemu městu řezbáři z loňského I. Mezinárodního řezbářského sympozia ve Velkých Pavlovicích. K prohlídce lákal i kostel Nanebevzetí Panny Marie a výstava obrazů MUDr. Jana Studničky.

V tak nabitém dni nezbývá prostor pro vaření a tak se účastníci Jarní šlapky 2011 sešli u sokolovny, aby si při poslechu kapely COLORADO pochutnali na lahůdkách, které pro ně připravili sokoli, rybáři, hasiči a štamgasti Restaurace Vinopa. Po dobrém jídle se patří dobré pití - v sokolovně se konala jedna z nejvýznamnějších a největších doprovodných akcí – Místní výstava vín s přehlídkou oceněných vín, pořádaná Českým zahrádkářským svazem Velké Pavlovice.

 

JARNÍ ŠLAPKA
VIDEOSTUDIO GRÉGR Velké Pavlovice

 

18-04-2011 PV