Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Jarní přechod Pálavy se Sokolem, letos již po čtvrté

V sobotu 26. dubna 2014 se uskutečnil již IV. ročník tradičního jarního sokolského přechodu Pálavy. Přesto, že předpověď počasí slibovala spíše přeháňky, příznivci pěší chůze zaplnili autobus, který nás převezl do Pavlova. Opět s námi byli malí i velcí a i při hlášení nepříznivého počasí se nás sešlo čtyřicet.

Celou Pálavu obklopovaly tmavé mraky a my jsme se s nedůvěrou vydali na výstup k vrcholu. Cestou ke zřícenině hradu Děvičky jsme již začali odkládat bundy (cesta do kopce zahřeje) a na hřebenech Pálavy jsme se už mohli kochat krajinou zalitou sluncem.

Ani letos nechyběla občerstvovací přestávka v Klentnici. V cíli naší cesty, v Mikulově, jsme se odměnili dobrým obědem. Při zpáteční cestě do Velkých Pavlovic už v autobuse někteří zanotovali známý popěvek: „Sláva nazdar výletu, nezmokli jsme, už jsme tu…!“ A to při počasí několika posledních dnů bylo opravdu výjimečné.

Letošní výšlap se opravdu vydařil, ostatně jako každý rok!

Lenka Štefková


 

Už nyní se těšíme na další ročník Jarního přechodu Pálavy a to trochu jinak!

Vždy je dobré udělat drobnou změnu a tak jsme se domluvili, že příští rok 25. dubna 2015 pojedeme ráno vlakem do Popic a po té pěšky opět přes hřeben Pálavy do Klentnice odkud pojedeme společně domluveným autobusem zpět do Velkých Pavlovic.

Věřím, že pravidelní účastníci našeho výšlapu změnu uvítají ☺.

Jana Václavková


 

Fotogalerii ze IV. ročníku Jarního přechodu Pálavy s T.J. Sokol Velké Pavlovice
otevřete kliknutím na společné foto...

 

Foto © 2014 Archiv T.J. Sokol Velké Pavlovice

 

 

30-04-2014-BK