Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Jarní ohlédnutí - Tradičně netradičně Velikonoce na ekocentru

Jako každým rokem tak i letos se velikonoční tvoření nevyhnulo ani velkopavlovickému Ekocentru Trkmanka. V úterý odpoledne se tvořilo se o sto šest – různé druhy zdobení vajíček od slepiček a vytváření zápichů z polystyrenových vajíček, výroba ozdobných přáníček a vystřihovánek, velikonoční kuchtění a samozřejmě i pletení žil.

Letos jsme to pojali trochu netradičně a pozvali jsme si veselou návštěvu. Na jaře se všechno zazelená, ožije barvičkami a jaro také znamená rození mláďátek. Pro zpestření odpoledne mezi děti zavítala kozička se dvěma kůzlátky, jehňátka a angorský králík ze Stáje Salma. Veselo bylo mezi dětmi i dospělými.

Zelený čtvrtek v rámci příměstského tábora strávily děti školou povinné volný den velikonočním tvořením, a jelikož byl zelený čtvrtek, tak nechyběl ani klasický špenát s vejcem k obědu.

Jaro je za námi a tak se začínáme připravovat na letní slunovrat. Všechny již nyní zveme na sobotu 23. června 2018 na ekocentrum na Svatojánskou noc spojenou s oslavou letního slunovratu.

Ekocentrum Trkmanka * Velikonce 2018 na ekocentru

Text: Bc. Zita Dvořáková, MSc, ředitelka Ekocentra Trkmanka Velké Pavlovice / Foto: L&I Podešvovi / 16.4.2018