Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Obrovský úspěch. Jana Fišarová, studentka gymnázia, zvítězila v mezinárodní olympiádě Puškinova institutu

Do XVIII. ročníku Mezinárodní olympiády v ruském jazyce se letos zapojily tři studentky velkopavlovického gymnázia - Radka Valná a Magdalena Švecová z oktávy a Jana Fišarová z 2. A. Celá soutěž stejně jako loni probíhala v on-line formátu.

Do prvního kola soutěže se zapojilo přes sedm stovek studentů ruského jazyka z celého světa. Každému účastníkovi byl vygenerován test na znalosti pravopisu a lexikologie, v dalším úkolu byly ověřovány znalosti reálií a kultury Ruska, třetím zadáním bylo napsat slohovou práci.

Z celkového počtu 722 přihlášených postoupila do semifinále mezinárodní soutěže desetina soutěžících. Mezi semifinalisty se umístily dvě naše studentky, Magdalena a Jana. Samotný postup do finále je při takové konkurenci obrovským úspěchem! A současně výzvou pustit se do dalších časově náročných soutěžních úkolů, které ověřovaly nejen hloubku znalostí, ale také produktivní schopnosti ústního projevu. 

Při on-line formě soutěžení to pro děvčata znamenalo vytvořit prezentaci a natočit video se svým přednesem.  Jana kreativně prezentovala nabyté znalosti o ruských svátcích, konkrétně o oslavách Velikonoc, Magda ve vyprávění o městě Petra Velikého spojila své výborné znalosti z hodin ruštiny s osobními zkušenostmi ze zájezdu do Petrohradu. Druhý soutěžní úkol semifinálové kola soutěže také prověřoval vyjadřovací schopnosti a bohatost slovní zásoby, tentokrát při nepřipraveném ústním projevu, a to v časovém limitu popsat určitý obrázek a zareagovat na otázky.

Z celkového počtu 81 semifinalistů porota vybrala desítku vítězů, a to konkrétně z těchto zemí - z Vietnamu, Kazachstánu, Tádžikistánu, Estonska, Moldavska, Běloruska, Rumunska, Bulharska, Švýcarska a TAKÉ Z ČESKÉ REPUBLIKY!

Vítězkou XVIII. ročníku Mezinárodní olympiády v ruském jazyce se stala
JANA FIŠAROVÁ - reprezentantka České republiky
a studentka třídy 2. A Gymnázia Velké Pavlovice.

240431

Janě k ohromnému úspěchu velmi blahopřejeme a děkujeme jí, i studentkám Radce a Magdaleně,
za skvělou reprezentaci školy, našeho města i celé České republiky.

Výsledky XVIII. ročníku soutěže Mezinárodní olympiády v ruském jazyce * otevřete kliknutím ZDE

Text: Mgr. Jana Lorencová, pedagožka Gymnázia Velké Pavlovice / Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice / 27.4.2022