Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Jakub Vondra na mistrovství Evropy v Ultimate Frisbee

Ve dnech 30. 7. až 6. 8. 2011 se ve slovinském Mariboru konalo European Ultimate Champion- ships (mistrovství Evropy) v kategoriích open, ženy, mixed a masters. Česká republika vysílá na EUC dva týmy v kategoriích open a ženy.  Na netradičním sportovním klání mělo své zastoupení i naše město – mistrovství se aktivně účastnil Jakub Vondra z Velkých Pavlovic. Ve 20 členném týmu byl jediný zástupce, který nehraje za pražský tým. V ženském týmu bylo mimopražských hráček víc, např. Tereza Kobylková z Břeclavi.

Ultimate je čistě amatérský sport, kde není ani moc sponzorů. Účast na ME včetně připravných turnajů v Amsterdamu, Hamburku a Bruggách si hráči hradí ze svého. Jakub tak do mistrovství investoval téměř 40 000,-Kč. Jakub hraje v Brně za tým Velká Morava, kde se angažuje jako trenér a snaží se o rozvoj tohoto zatím neznámého sportu.

 

EUC očima Jakuba Vondry

Na mistrovství Evropy v Mariboru se naše open reprezentace nakonec umístnila na neuvěřitelném 5. místě. Původně jsme pokukovali po horní 8, ale moc jsme tomu nevěřili. Za 6 dnů jsme odehráli jedenáct 100 minutových zápasů. Hned v úvodu jsme hráli proti budoucím mistrům ze Švédska a s překvapením jsme celkem drželi krok a prohráli jen 17:12. V základní skupině jsme ještě prohráli s favorizovanými Němci a Rusy. Poměrně jsaně jsme pak přehráli Rakousko a Izrael, čímž jsme si zajistili 4. místo ve skupině.

Poté se utvořila podskupina týmů, které skončily podobně a bojovaly o lepší nasazení a postup do horních 8. Tam jsme nejdřiv narazili na Irsko, které nás porazilo, ale druhý den prohrálo s Finskem. Finy jsme zas porazili my a to velikým rozdílem 17:7 a skončili tak na 1. místě a za soupeře tak získali lehčího soupeře - Nizozemce. V zápase proti Nizozemí šlo vlastně o splnění vysněného cíle dostat se do horní 8. To se nám povedlo celkem jednoznačně výhrou 15:9. Všechno další bylo nad plán. Dalším soupeřem nám bylo opět silné Německo, na které jsme nestačili, a dál jsme mohli být nejlépe pátí. Opět jsme narazili na Finsko a potvrdili svou převahu výraznou výhrou. Následoval boj o 5. místo proti Rusku, které nás porazilo poměrně jednoznačně v základní skupině. V tomto zápase už nebylo co ztratit, tak jsme to šli zkusit a po celou dobu jsme si udržovali mírné vedení, které v závěru vyrostlo až na 3 bodový rozdíl 16:13. V tomto okamžiku se Rusku povedlo stáhnout na 16:16 a výrazně tak zdramatizovat konec utkání. Poslední útok jsme ale potvrdili a mohli jsme se tak radovat z historicky nejlepšího úspěchu českého open.

Jakub Vondra

 

Kompletní výsledky z EUC ke stažení ZDE

Fotogalerii I. otevřete kliknutím ZDE

Fotogalerii II. otevřete kliknutím ZDE

 

Foto © 2011 Václav Pachta

08-08-2011 PV