Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Jakub Vondra bojoval na Mistrovství světa v ultimate frisbee

Ve dnech 3. – 10. července 2010 se v Praze konalo Mistrovství světa klubů v ultimate frisbee 2010 (WUCC). Mistrovství se zúčastnilo více než 3000 hráčů ve 136 týmech a odehráno bylo 700 zápasů. Česká republika měla na mistrovství 3 týmy – Silence, Hot Beaches a Velká Morava. Jednám z hráčů týmu Velká Morava je i Jakub Vondra z Velkých Pavlovic. Po náročných soubojích se nakonec tým Velká Morava ve své kategorii umístnil na 34. místě.

Ultimate je kolektivní bezkontaktní sport, v němž vítězí tým, který má na konci hrací doby vyšší počet bodů. Hrají proti sobě dvě družstva o sedmi hráčích. Ultimate se hraje na hřišti o rozměrech cca 100x37 metrů (polovina fotbalového hřiště na délku). Na obou koncích hřiště jsou vyznačeny koncové zóny o hloubce cca 18 metrů.

Princip hry

Bod družstvo získá, pokud hráč nahraje svému spoluhráči disk a ten jej chytí v koncové zóně, na kterou tým útočí. Disk se smí pohybovat pouze nahráváním od hráče k hráči, hráč s diskem nesmí běhat. Zatímco tým s diskem se snaží postupovat ke koncové zóně, obránci se snaží zastavit tento postup a získat disk tak, že vynutí ztrátu disku. Ke ztrátě disku dochází vždy když: útočník neodhodí disk do 10sekund, nahrávka je zachycená nebo sražená protihráčem, disk se dotkne země, je přihrávka chycena hráčem v autu, si útočníci disk podají, hráč chytne vlastní přihrávku. Není povolen fyzický kontakt mezi hráči ani přetahování o disk. Hra je založena na principu řízení hry samotnými hráči – hraje se bez rozhodčích. Všechny přestupky na čarách, při držení disku a fauly jsou hlášeny samotnými hráči přítomnými na hřišti.

 

Více se o ultimate frisbee dovíte na www.frisbee.cz

Záznamy některých utkání můžete shlédnout na www.strizna.cz

 

Tým Velká Morava

17-07-2010 PV