Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

JAKUB FRANC, seznamte se s úspěšným velkopavlovickým kulturistou

Už vás někdy napadlo, že mnohdy potkáte na ulici člověka, který dosahuje v té či oné oblasti mimořádných výsledků a vy byste to do něj vůbec neřekli? Vůbec by vás to nenapadlo? 

Navíc, jako tomu je v mém případě, toho člověka znáte od dětství, pamatujete si na jeho šibalský úsměv, veselou a zároveň zádumčivou povahu, pak se vám více méně na roky ztratí z očí a pak… se náhodně potkáte s jeho babičkou, která nesměle jen tak během řeči upozorní na jeho zajímavý koníček a s ním spojené úspěchy. A vy se nestačíte divit. 

V mém případě nejen divit, ale také okamžitě nahodit udičku, tohoto člověka si přitáhnout a pokusit se z něj „vyždímat“ co nejvíce informací a jak já říkám, umožnit mu „prodat se“. Protože pokud někdo skutečně umí, proč o tom nedat vědět a třeba i někoho inspirovat k nové cestě, ke svému vyprofilování.

Zřejmě hoříte zvědavostí, o kom je řeč. Tak tedy, představuji vám tady a teď JAKUBA FRANCE z Velkých Pavlovic. Dvacetiletého pohledného mladého muže, který se aktivně věnuje kulturistice a to na profesionální úrovni. 

Prostřednictvím babičky jsem Jakuba oslovila a požádala jsem ho o příspěvek, ve kterém by se s vámi, našimi čtenáři, podělil o svůj životní příběh a úspěchy. Kuba ochotně souhlasil, za což mu patří upřímné poděkování, příspěvek napsal a společně s fotografiemi zaslal na můj e-mail. Bylo mi ctí právě s Jakubem spolupracovat, protože to co slíbil obratem splnil, z mé zkušenosti mohu jednoznačně potvrdit, že je na něj 100% spoleh. Což jen potvrzuje jeho disciplínu a smysl pro zodpovědnost. A vy si nyní můžete tento příspěvek přečíst…

JAKUB FRANC se přestavuje...

Ahoj, jmenuji se Jakub a jsem místní z Velkých Pavlovic. Momentálně se věnuji závodně kulturistice v mezinárodní federaci NPC. 

Na přelomu čtrnácti a patnácti let jsem se rozhodl se sebou něco dělat a začít cvičit. Abych vypadal trochu jako chlap, vždy jsem byl hubený nebo s nadváhou, chtěl jsem vynikat a cítit se dobře ve svém těle. 

Ze začátku jsem změny nijak moc nepociťoval, protože jsem neuměl cvičit ani správně jíst, spát a tak jsem se tím začal docela dost intenzivně vzdělávat, jak ve škole místo učení, tak doma anebo ve fitku. Uběhlo pár měsíců, let a změny už poznat šly, nebyl jsem spokojený, ale nějaké výsledky se již ukazovaly. 

Tak jsme se s kamarádem rozhodli, zdravím tě Paťo, že se připravíme na soutěž v kulturistice. Bylo mi čerstvě devatenáct, a tak už jsem patřil do kategorie juniorů. Na mé první soutěži v roce 2021 jsem dopadl na posledním místě v kategorii muži do 80 kg, bohužel zde nebyla má kategorie junioři. Jednalo se o Partner Cup 2021. 

Na další soutěži o měsíc později jsem dotáhl to, co mi zaostávalo ve formě a vyhrál jsem Smartlabs Cup 2021 v kategorii Kulturistika junioři. Vážil jsem 74 kg na prknech. A tak začala moje etapa a láska ke kulturistice. 

Od závodů jsem měl pauzu až do roku 2023, pracoval jsem na mých slabinách, dokončil školu a začal působit jako osobní a online trenér v Hustopečích ve Fitness Club Freedom. Musel jsem dřít, abych byl mnohem větší od minulých závodů, jelikož jsem měl v plánu přestupovat do prestižnější mezinárodní federace NPC. 

Tento rok v dubnu jsem se ve federaci NPC zúčastnil závodů v Německu s názvem Panatta FIBO 2023, kterou jsem vyhrál ve svojí kategorii Classic physique junioři. Zde jsem navážil 85 kg, takže jsem od minulé soutěže dokázal naplácat na tělo dalších jedenáct dvanáct kilo svalové hmoty za zhruba rok a půl. 

Od vítězství v Německu jsem za tři dny po příletu do Česka letěl závodit do Švédska do města Sodertäjle. Byla zde krásná prestižní soutěž Iron World 2023. Zde se mi povedlo opět vyhrát svojí kategorii Classic physique junioři. Jak v Německu tak ve Švédsku jsem se zúčastnil i kategorie mužů kde jsem bohužel nezabodoval. I tak jsem ale moc rád jak přestup do mezinárodní federace NPC začal a je to pouhý začátek toho co máme s trenérem na další roky, pokud dovolí zdraví, v plánu. 

Děkuji tímto mému teamu, trenérovi Tondu Moravcovi a za podporu, hmotnou i nehmotnou, od všech, co mě jakýmkoliv způsobem podpořili a věřili mi. Přede všemi však mé vzácné přítelkyni Kateřině Vomáčkové, která se mnou všechny závody obletěla a se vším pomáhala, byla to jízda!

Závody:

1. Partner Cup 2021 Česko - poslední místo kategorie kulturistika muži do 80 kg
2. Smartlabs Cup 2021 Česko - výhra v Kulturistika junioři
3. Panatta FIBO 2023 Německo Kolín nad Rýnem - výhra v Classic Physique junioři
4. Iron World 2023 Švédsko Sodertäjle - výhra v Classic Physique junioři 

Jakubovi za článek na web města Velké Pavlovice velmi děkuji a přeju mu do života spousty dalších úspěchů, na všech „frontách“! Kéž se ti Kubo daří! 

Mimořádné osobnosti města * Kulturista JAKUB FRANC

Text: Karolína Bártová & Jakub Franc, Velké Pavlovice / Foto: Soukromý archiv Jakuba France / 17.5.2023