Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Jak se starat o textilní roušku?

Vážení spoluobčané!

Bohužel pro vás nemáme pozitivní zprávy. Včera, tedy ve středu 18. března 2020, oznámilo sousední město VELKÉ BÍLOVICE první potrvzený případ onemocnění COVID-19. Zajisté to pro vás není novinka, tato zpráva již proběhla snad všemi možnými informačními kanály.

Proto vás prosíme, abyste nepanikařili a maximálně zachovali klid. Chovejte se co nejzodpovědněji, dodržujte veškerá pravidla, které jsou nařízeními Vlády České republiky a Ministerstva zdravotnictví České republiky (ta nejdůležitější pro vás * zveřejňujeme ZDE, vše o nemoci pak naleznete na speciálně zřízeném webu Ministerstva zdravotnictví - https://koronavirus.mzcr.cz/), ale především buďte zodpovědní za své vlastní zdraví a zdraví svého okolí. 

Buďte obezřetní, dodržujte maximální hygienu, noste roušky (můžete si je ušít doma, na internetu jsou desítky návodů, nejste-li zruční, postačí šátek, šála, kuchyňská utěrka nebo dnes tolik oblíbené nákrčníky atd.) a hlavně, buďte optimističtí a myslete pozitivně. Jak je všeobecně známo a na tisícovkách případů prokázáno, stres je největší ničitel imunity. A imunita je právě to, co nyní tolik každý z nás potřebuje!

Co říci závěrem? Držme se!

Několik praktických tipů, jak co co nejlépe starat o roušku:
- před použitím přežehlit na bavlnu
- každý nosit svou vlastní roušku
- každý den měnit kapesník (u roušek s možností vložit kapesník)
- každý den přežehlit
- chovat se k roušce jako k infekčnímu materiálu -odkládat na určité vyhrazené místo
- NOSIT PŘI ODCHODU Z DOMU ČI Z BYTU!!! Vždy a všude!!! 

Nakonec něco alespoň trošku veselého :-). Klikněte ZDE na odkaz na příspěvek Břeclavského deníku a zarolujte trošku níže. A hlavně nezapomeňte spustit vložené video se strýcem Liborem...

Text: Karolína Bártová / 19.3.2020