Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Jak se Klíček vypravil do vesmíru

Ve čtvrtek dopoledne navštívily Městskou knihovnu nejstarší děti z Klíčku k radosti, místní Montessori školky. A knihovnice je vzala rovnou do vesmíru. Takové bylo totiž téma, které si samy děti přály a které je v současnosti moc zajímá. 

A jak náš společný výlet do vesmíru vypadal? Nejprve si děti vybraly kartičku, kterou postavu známých kosmonautů, včetně zvířecím představitelů, budou představovat. Dozvěděly se tak o slavných astronautech jako Armstrong, Glenn, Gagarin nebo „náš“ Remek. A že do vesmíru necestovali jen lidé, ale i pes a šimpanz.  Pak musely prokázat velitelce posádky, tedy mě, svou fyzickou zdatnost a dovednosti nezbytné pro let do vesmíru. Pak už stačilo jen usednout do raketoplánů, připoutat se a vyrazit do Sluneční soustavy s tenkou knížečkou Vladimíra Sochy Cesta do vesmíru. Dozvěděly jsme se společně úžasné věci nejen o Slunci ale i o obřích kamenných i plynných planetách. Ty mohly děti vidět skoro „naživo“ na modelu Sluneční soustavy, kterou jsme do knihovny dostaly darem od jednoho žáka-čtenáře, který ho vytvořil jako projekt do školy.

Městská knihovna * Jak se Klíček vypravil do vesmíru

Text a foto: Lucie Gawlová, knihovnice / 5.3.2020