Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Jak se fotí městská architektura a památky

Tak znělo téma našeho letošního workshopu pro amatérské fotografy z Velkopavlovicka a partnerské slovenské Senice. Ten připravila tentokrát městská knihovna pod záštitou města Velké Pavlovice. Pod vedením špičkového lektora, Mgr. Petra Drábka z Hodonína, vyrazilo sedmnáct nadšených moravských i slovenských fotografů minulou sobotu, tedy 3. června, do sluncem rozpáleného Mikulova. 

Úkoly zadané lektorem byly o to náročnější, že fotografové museli bojovat se světlem pozdních dopoledních a poledních hodin, s ostrými tmavými stíny, protisvětlem, s davy návštěvníků a také sami se sebou, neboť velmi vysoká teplota lákala spíše k posezení v některé z mikulovských zahrádek, než k běhání po ulicích. Od úpalu zachránila účastníky až závěrečná návštěva tamního stinného židovského hřbitova, což ovšem znamenalo radikální změnu podmínek pro fotografování.

Zastíněná zasedací místnost městského úřadu, kde workshop odpoledne a večer pokračoval konzultacemi s lektorem a prezentacemi vybraných fotografií, pak všem připadala jako vítaný azyl po náročné práci v terénu. Snad zúčastněné fotografy potěšily pochvaly lektora Petra Drábka a daly jim motivaci pro další rozvíjení krásného koníčku.

Současně znamenala účast na workshopu pro fotografy z Velkých Pavlovic i pozvánku na červencovou práci v terénu v rámci slovenského projektu Plenér Rozbehy 2017. Účast na plenéru znamená další možnost pracovat pod vedením skvělé profesionální lektorky. Jako v loňském roce i letos představí autoři své nejlepší práce na podzimní výstavě fotografií, vernisáž ve Velkých Pavlovicích je naplánována na 6. října 2017.

Městská knihovna * Workshop pro amatérské fotografy z Velkopavlovicka a partnerské slovenské Senice

Text: Mgr. Dana Růžičková, knihovnice Městské knihovny Velké Pavlovice / Foto: Účastníci workshopu / 7.6.2017