Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Jak se děti mají v pohádkovém ŠMOULÍM RÁJI?

Jak se již mohli pravidelní čtenáři aktualit našich webových stránek dočíst, probíhá tento týden ve Velkých Pavlovicích pod hlavičkou SVČ při ZŠ dětský příměstský tábor (více i ZDE). Děti si užívají spousty radostí, soutěží a nádherných nezapomenutelných zážitků – to vše ve znamení modré, tedy šmoulí barvičky. Jak by ne, vždyť se na pět dnů přenesly do pravého Šmoulího ráje – jak hlásá samotný název tábora.

Den co den se děti účastní v prostorách myslivny pod Floriánkem etapové hry, na jejímž konci se bude urputně bojovat a kupčit za penízky šmoulovníky o poklad plný překvapení.

Na své si přijdou i šikovné ručičky a nekonečná dětská fantazie – to vždy, když se pustí do výtvarného tvoření. Malí táborníci si měli možnost pod vedením svých zručných instruktorek vyrobit pískovou technikou barevný skleněný svícínek, ubrouskovou technikou odekorovaný dřevěný obrázek, tričko s obrázkem Šmouly či Šmoulinky a mnohé další. 

Šmoulí ráj přišla navštívit i paní profesorka Ing. Šmídová, která naučila děti, kterak vyrobit krásné korálkové šperky. Toho dne dorazila především děvčata domů ověnčená vkusnými náušnicemi, korálky a náramky. A ještě se určitě něco našlo i pro maminku! Navíc přinesla paní profesorka dětem pro osvěžení a na zahnání chuti na sladkosti výborné meruňky, po kterých se jedna dvě zaprášilo.

Předposlední táborový den patřil celodennímu výletu na zámek do Buchlovic, který bez nadsázky vypadá jako vystřižený z pohádky. Ne nadarmo je označován za barokní perlu jižní Moravy. Zde se děti zúčastnily prohlídky interiérů, prošly si francouzskou zahradu a pokochaly se pohledem na úchvatné pávy, kterých se zde prohání na pětadvacet, z toho jsou k vidění navíc i čtyři vzácní sněhobílí albíni.

Kromě příjemného výletu čekalo na děti ve čtvrtek ještě jedno super překvapení. Zašly si na oběd do restaurace bořetického hotelu Modré Hory. Smažáček s brambůrkami a kofolou přišel více než vhod, zmrzlinový dezertík s bohatou šlehačkovou čepicí byl vítanou třešničkou na dortu.

A jak to dopadlo s pokladem? Tak to je prozatím ve hvězdách. Hledat se bude během posledního pátečního dne a my vás o jeho nalezení a samozřejmě i jeho tajemném obsahu budeme informovat. Vydržte do příštího týdne!

 

 

Tak to jsme my - ŠMOULOVÉ!

Kliknutím na naši společnou fotografii otevřete bohatou fotogalerii...

 

Foto: Archiv SVČ při ZŠ Velké Pavlovice

 

 

14-07-2011-BK