Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Jak nezabloudit v Bludově

Odpověď na tuto otázku se vydali velkopavlovičtí Přátelé country hledat do lázeňského městečka u Šumperku o minulém víkendu. Znovu po roce se natěšení vypravili do Bludova na třídenní taneční seminář vedený Mírou Procházkou z jihočeského Šumaváčku. Seminář pořádali místní pohodoví Pohodáři, kteří nezklamali a připravili bezvadnou akci, za což jim ostatní účastníci vzdávali díky a samé pochvaly.

V pátek přijela velkopavlovická parta díky kolonám na dálnici se zpožděním, to už byla výuka v plném proudu. Nezbylo než hned naskočit na parket a vítání si nechat až na přestávku. Páteční část výuky skončila v pozdních nočních hodinách, následovalo ubytování U Kláry a nezbytná pyžamová párty.

V sobotu se tancovalo do oběda, místo poledního klidu (možná by ho někteří moc potřebovali) domluvili hostitelé prohlídku bludovského zámku, kterým nás provedla sama dcera majitele, hraběnka Karla Mornstein – Zierotin, jejíž syn Zdeněk Karel je v současnosti posledním potomkem této větve šlechtického rodu Žerotínů. Zámek není veřejně přístupný, o to byla návštěva zajímavější. Po prohlídce museli účastníci opravdu spěchat zpátky na seminář a taneční maraton trval dlouho, dlouho, dlouho … do večerních hodin.
A pak přišel … kde se vzal – tu se vzal … kouzelník. Na pódiu předvedl několik triků a pak pokračoval přímo u jednotlivých stolů, kde nepřestal udivovat diváky svými triky s kartami a jinými rekvizitami. I když byl přímo mezi tanečníky a ti si mohli oči vykoukat, marně se snažili vysledovat, v čem kouzla spočívají.

Víkendový taneční maraton skončil v neděli před obědem. Přátelé country se rozloučili s výbornou partou a po vydatném obědě U Kláry pak příjemně unavení a plní dojmů vyrazili k domovu. Už teď se všichni těší na příští rok, na pohodové tancování s pohodovými kamarády nejen z Bludova. Snad jen těch triček a košilí je potřeba přibalit trošku víc, nestačily schnout.

za Přátele country Vladimír Vondra

 

Fotogalerii z Bludova otevřete kliknutím na obrázek...

 

 

26-09-2014/RD