Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Jak myška napálila zvířátka v lese i Gruffala

Další, dubnové setkání klubu knihovny RaČte s dětmi bylo na motivy knihy Gruffalo, jedné z nejčtenějších obrázkových knih pro děti na světě. 

Kdo z dětí ji ještě neznal, poslechl si zveršované vyprávění o malé myšce, která si vymyslí vlastní hrůzostrašnou obludu, aby odehnala zvířátka, která ji chtějí v lese sníst. Jaké je však její překvapení, když se nakonec její výmysl – Gruffalo - objeví přímo před ní. Ale kdo má za ušima, nemusí být ten nejsilnější a největší, aby se ho všichni báli. A tak se nakonec třese strachy z myšky i obrovský Gruffalo.

Tento zábavný, humorný a místy trošku strašidelný příběh pak provázel desítku malých posluchačů dalším tvořením – vyráběla se za pomocí vodovek, pastelek a dospělých maska Gruffala, pak si děti skládaly různě náročné puzzle s motivy hrdinů knihy. A nakonec si dotvořily svého hrůzostrašného Gruffala z papírového sáčku. A protože se dětské fantazii meze nekladou, sáčky skončily v mnoha případech navlečené na rukou jako maňásek na strašení.

Městská knihovna * Klub RaČte s dětmi s knihou Gruffalo

Text: Lucie Gawlová, knihovnice Městské knihovny Velké Pavlovice / Foto: Karolína Bártová / 16.4.2019