Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Jak jsme v knihovně lákaly mráz a sníh

Všechny děti milují zimu kvůli sněhu. Ta letošní však byla na sníh u nás doslova lakomá. A tak jsme ji v Městské knihovně s dětmi chtěly přilákat všemi různými prostředky.

Ve středu se totiž konalo letošní první setkání klubu Račte s dětmi do knihovny. Knihovnice již dávno připravila tematickou knihu plnou sněhu a zimy. Sníh ale bohužel nezařídila. Takže zatímco venku řádil jenom silný vítr, děti jako pěny poslouchaly, jak v příběhu Františka Nepila dvojice dětí společně s pejskem šla do lesa uříznout si „soušku“ aby měly čím v chalupě zatopit. Kniha Štuclinka a Zachumlánek tak malé posluchače přenesla do doby, kdy se ještě chodilo s vlňákem na dřevo se sáňkami, aby bylo v sednici v kamnech zatopeno. 

Druhá půlka byla věnována jako obvykle aktivitám a tvoření, které navazují na text, který jsme si četly. Děti hledaly dvojice stejných vloček, pak hrály stínové pexeso a za pomocí vodových barev a igelitového pytlíku tvořily obrázek okna s mrazivými efekty. Bohužel jsme podcenily množství vody a tak jsme zůstaly bez mrazu nejen venku, ale i uvnitř v knihovně. Ale děti si Račte maximálně užily i tak.

Městská knihovna * Jak jsme v knihovně lákaly mráz a sníh

Text: Lucie Gawlová / Foto: Mgr. Eva Sadílková / 6.2.2020