Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Jak druháci rozplétali pohádková klubka

V pátek dopoledne navštívili naši městskou knihovnu školačky a školáci z 2. A a 2. B. Byla to jejich první oficiální návštěva knihovny, protože loňské pasování na čtenáře jsme provizorně uspořádali v jejich kmenových třídách.

Takže je po přivítání knihovnice čekalo povídání nejen o tom, k čemu knihovna slouží a jak to v ní funguje, ale také hlavně se hravou formou naučili, jak se správně zorientovat v dětských knihách, jak jsou knihy rozděleny a k čemu je barevné označení.

Pak jsme plynně přešli na téma dnešní návštěvy, a to Popletené pohádky. Začali jsme povídáním o pohádkách jako takových, pak přišlo na řadu čtení druhé pohádky z knihy Ivony Březinové Teta to plete, která děti moc pobavila. Zároveň ale pozorně poslouchaly příběh, takže věděly všechny odpovědi týkající se textu. Pak bylo dost sezení, děti mi pomáhaly najít zatoulané dvojice z názvů nejznámějších pohádek a pak je správně složit. Skládaly název pohádky z písmenek anebo rozdělení do týmů pokračovaly s pohádkovými aktivitami a společnými silami zvládly i písmenkovou gymnastiku. Ve zbylém čase si děti mohly projít celou knihovnu a nakouknout do knížek. A na cestu dostaly list z domotanými pohádkovými texty, ke kterým si ve škole dotvoří obrázkové ilustrace.

Městská knihovna * Jak druháci rozplétali pohádková klubka

Text: Lucie Gawlová, knihovnice Městské knihovny Velké Pavlovice / Foto: Lucie Gawlová a Věra Procingerová / 16.5.2022