Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Jak děti ze školky hledaly poklad i pohádkové dvojice

Na napínavou cestu za pokladem se vydala třída Koťátek a Berušek z mateřské školy. Posilněni svačinou a vybavení první hádankou a kouskem mapy pátraly na školní zahradě po dalších dvou kouscích mapy a rýmovaných nápovědách. Další hledání je zavedlo na autobusové nádraží, kde je poslední díl skládačky nasměroval rovnou do cíle - do knihovny.

V knihovně jsme si s dětmi vyprávěly o tom, že poklad nemusí být jen zlato, peníze a další drahé věci. Ale že pokladem může být třeba přátelství. Nebo i knihovna, když má  někdo moc rád knížky. A jeden takový „tištěný poklad“  jsme si spolu přečetly  - knihu Lily a Momo od Kataríny Macurové.

S dětmi jsme vešly do příběhu o holčičce, které chyběl kamarád na hraní, až ho našla v prapodivném tvorovi, kterého nazvala Momo. Stránku po stránce jsme si interaktivně povídaly o příběhu a užily jsme si spoustu legrace. Odhodlání a nezdolnost Lily ukázaly dětem, že přátelství dá i trochu práci a že vlastní představy o tom, jak si hrát, občas musí sladit s kamarády.  A nakonec se děti dočkaly i opravdového pokladu – našly totiž za knihou ukrytou truhličku plnou čokoládových zlaťáků.

Poslední návštěvou byla třída Kuřátek, která si pirátský poklad jako testovací třída vypátrala už minulý měsíc. Aby nebyly ochuzeni o trochu pohybu  a pátrání, po čtení a povídání o knize Lily a Momo, musely najít v knihovně zatoulané dvojice kamarádů z příběhů a pohádek. Až všechny obrázky společně vypátraly ze všech polic a zákoutí, musely je správně přiřadit, aby nikdo z postaviček nezůstal  bez svého kamaráda.

Městská knihovna * Děti z mateřské školy na cestě za pokladem a na besedě s knihou Lily a Momo

Text: Lucie Gawlová, knihovnice Městské knihovny Velké Pavlovice / Foto: Věra Procingerová & Karolína Bártová / 3.4.2019