Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Jak čtvrťáci k pokladu v knihovně přišli

Den po státním svátku, a ještě k tomu pátek, komu by se chtělo do školy? Žákům čtvrtých tříd určitě tentokrát ano, protože místo dvou hodin výuky se vypravili do knihovny. A tím pádem do světa Astrid Lindgrenové a loupežníků.

Jako první si besedu na téma knihy Ronja, dcera loupežníka, kterou pro ně knihovnice připravila, přišla poslechnout 4. A s třídní učitelkou Vilemínou Osičkovou. Po velké přestávce je vystřídal tentokrát kantor Rudolf Bury se svými svěřenci ze 4. B. 

Jak už je u nás v knihovně zvykem, nenechali jsme děti jen pasivně sedět a poslouchat, byť zajímavé věci o autorce a knihách, anebo úryvky z knihy. Pěkně jsme je i zvedli ze židlí, aby si nacvičily loupežnická gesta a poté se rozdělily do dvou loupežnických band Mattise a Borka, kde to začalo od vzájemné nevraživosti a došlo až po spřátelení dvojic. Tedy přesně jako v linii příběhu. 

V rámci hledání pokladu si děti z obou band provětraly i své znalosti ohledně hledání knih podle autorů v knihovně a našly díky tomu části mapy. A i tentokrát oběma třídám velice brzy došlo, že bez spolupráce s druhou bandou žádný poklad nebude… A tak spojily mapu, poté i síly a nápady, aby poklad v podobě čokoládových zlaťáků našly.

Městská knihovna * Jak čtvrťáci k pokladu v knihovně přišli

Text: Lucie Gawlová, knihovnice Městské knihovny Velké Pavlovice / Foto: Věra Procingerová / 23.11.2022