Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Jak bylo v pátek odpoledne v městské knihovně

Červnové počasí bylo v pátek 13. 6. opravdu milosrdné k organizátorce odloženého hravého odpoledne ke Dni dětí, bylo vlídné také ke všem dětem, maminkám a tatínkovi, kteří do knihovny se svými ratolestmi přišli. Umožnilo např. knihovnici připravit pro trošku větší děti hrací plán pro živé „Člověče, nezlob se!“ přímo na dlažbě dvorku knihovny. Školní děti hledaly v knihách informace o 12 rozhlednách, které se nacházejí v regionu. Vítězný test znalostí o Velkých Pavlovicích vyplnila Klárka Zborovská, nejzajímavější popisky fotek z našeho města vymysleli kluci Matěj Prokeš a Tomáš Karásek.
Všechny děti společně poslouchaly Karla Högra, který četl pohádku „Jak pejsek s kočičkou dělali dort k narozeninám“. Úkolem předškolních dětí pak bylo zapamatovat si všechny věci, které byly do dortu dány. Skládaly puzzels s Čapkovým obrázkem, měly k dispozici omalovánky a velkou stolní desku na vlastní „Člověče, nezlob se!“. Nakonec si ale stejně chtěly vyzkoušet to velké na podlaze dvorku.
Ti úplně nejmenší návštěvníčci knihovny si mohli pohrát při rozpoznávání základních barev a tvarů, zkusili jednoduché omalovánky, velkou kreslící desku nebo úkol, kdy bylo zapotřebí správně přiřadit zvířecím maminkám na obrázku jejich mláďata.

Mgr. Dana Růžičková, knihovnice

 

 

Fotky z dětského odpoledne v knihovně otevřete kliknutím na obrázek:

 

Kopie - 00 (0).JPG

 

17-06-2014 RD