Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Ing. Petr Ackermann, CSc. přednášel vinařům

Český zahrádkářský svaz ve Velkých Pavlovicích ve spolupráci se spolkem vinařů Víno z Velkých Pavlovic uspořádali v pondělí večer, dne 7. února 2011, velmi zajímavou a přínosnou přednášku pro vinaře a pěstitele révy vinné s názvem Ochrana a prevence révy vinné. Přednášejícím byl Ing. Petr Ackermann, CSc., specialista oboru ovocnářství, zahradnictví a ochrany rostlin.

Hlavními tématy přednášky bylo zhodnocení mimořádně špatného roku 2010, výskyt chorob a škůdců révy, průběh ochrany v roce 2010 a doporučení pro rok 2011, důvody velkého výskytu houbových chorob – srážky, teplota,doba ošetření, prevence a ochrana révy vinné v závislosti na klimatických podmínkách, účinné nasazení ochranných přípravků ochrana proti houbovým chorobám, plísním, škůdcům a mnohé další.

O přednášku byl z řad veřejnosti nečekaný zájem, účastníci zaplnili celou zasedací místnost Městského úřadu ve Velkých Pavlovicích a zdrželi se zde více než dvě hodiny.

ČZS a Víno z Velkých Pavlovic počítají i do budoucna s pokračováním pořádání podobných přednášek pro veřejnost.

Jan Havránek

 

Fotogalerii z přednášky velkopalovickým vinařům a zahrádkářům
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2011 Jan Havránek

 

08-02-2011-BK