Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

II. ročník EKOFESTIVALU na Trkmance

V sobotu 7. června 2014 se uskutečnil již druhý ročník Ekofestivalu na Ekocentru Trkmanka. Ani tropické vedro neodradilo zájemce o ekologická témata, aktivity a dobrou hudbu. V průběhu celého dne byly připraveny prezentace, informace a interaktivní činnosti pro malé i velké návštěvníky.

Naši činnost přijeli se svými aktivitami podpořit členové Hnutí Brontosaurus, s týpí se k nám nastěhovali členové kmene Vlků z Ligy lesní moudrosti, zástupci ÚHUL a Lesů ČR zaujali děti s činnostmi z lesní pedagogiky, reprezentanti VZP nabídli nejen své produkty, ale změřili zájemcům krevní tlak a tuky v těle, pro děti připravili soutěže a ceny. Že „ze starého nové“ se dá vytvořit, si děti vyzkoušely v dílničce s lektorkami z Ekocentra zhotovením obrázků z korkových zátek.

Spíše pro dospělé byla připravena ochutnávka bio produktů z Rodinného vinařství Válkovi a spousta zajímavých informací o způsobech kompostování a využití kalifornských žížal – Vermikompostování bio odpadů. Ochlazení a příjemný čas bylo možné strávit také ve Vinných sklepech Františka Lotrinského. Chutné osvěžení a občerstvení nabízeli pracovníci Ekocentra a v neposlední řadě bylo možné si pochutnat na vynikajícím vegetariánském – hlívovém guláši z rukou Charlieho andílků. Prodejem a informacemi o bio čajích a bio koření se prezentovala společnost Sonnentor z Čejkovic.

V rámci programu Ekofestivalu proběhly dvě vernisáže k zajímavým výstavám. První vernisáž patřila výtvarným pracím ze soutěže Příroda kolem nás, která byla vyhlášena Ekocentrem Trkmanka. Součástí této vernisáže bylo předání diplomů a cen vybraným výtvarníkům. Druhá vernisáž zahájila výstavu Centrály cestovního ruchu jižní Moravy na téma Regionální produkty. V průběhu dne byl prezentován nový projekt Ekocentra Trkmanka a Města Velké Pavlovice, který má za cíl začlenit Velké Pavlovice do skupiny fairtradových měst. Účastníci získali základní informace, vysvětlení pojmů fairtrade, podmínky pro získání statutu „fairtradové město“. Pro zájemce o tuto problematiku je připraven trvale na recepci poster s informacemi.

Na aktivity z Ekofestivalu prvním rokem navazují oslavy dětského dne formou tvořivého environmentálního vzdělávání a výchovy, a to pro žáky Základní školy Velké Pavlovice. V průběhu pondělí a úterý se zde vystřídá 150 žáků 1. stupně. Většina dětí se zde  pravděpodobně poprvé setká s informacemi a výrobky FAIRTRADU.

Den všem návštěvníkům zpříjemnili muzikanti a zpěváci ze Základní umělecké školy z Velkých Pavlovic, hudební seskupení Radimec & Co, duo Barbora Grůzová & Eliška Vomáčková.

Projekt Ekofestival byl podpořen Jihomoravským krajem na základě Dotačního programu v oblasti environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty pro rok 2014.

Už dnes se připravujeme na příští ročník, tak aby program v sobotu 6. června 2015 byl ještě zajímavější.

Těšíme se na setkání s Vámi i při dalších akcích pořádaných na Ekocentru Trkmanka.

 

Kolektiv Ekocentra Trkmanka


 

Fotogalerie I. * EKOFESTIVAL 2014 na Ekocentru Trkmanka * otevřete kliknutím ZDE

Fotogalerie II. * EKOFESTIVAL 2014 na Ekocentru Trkmanka * otevřete kliknutím ZDE

 

Foto © 2014 Zuzana Pecháčková, Ing. Zdeněk Karber

 

 

 

09-06-2014-BK