Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

I sebeúspěšnější výstava musí jednou skončit

V pondělí 29. února skončila výstava fotografií s poetickým názvem „Nostalgické Velké Pavlovice aneb Tvář města v proměnách času“ . Za svůj vznik vděčila výstava především panu Oldřichu Otáhalovi, který dovedl do konce dlouholetou myšlenku takovouto výstavu ve městě uspořádat.

Denně chodíme ulicemi našeho města a postupně si na jeho proměny přivykáme. Snad se nám ani nezdá, že by se ulice měnily příliš razantně. Ale pokud je nám předložen fyzický důkaz v podobě fotografií, vidíme ty změny jasně, ať už se jedná o rozdíly sta nebo dvaceti let. Výkřiky „Jé, to si pamatuji“, nebo naopak otázky „ Nevíš, kde to je?“ byly z úst návštěvníků slyšet snad u každého panelu.

Že byla výstava skutečnou trefou do černého, svědčí velký zájem návštěvníků, kteří přicházeli po celou dobu konání výstavy. Jen podle zápisků v pamětní knize výstavu vidělo kolem 500 návštěvníků.

Věra Procingerová


 

Fotogalerii ze závěru výstavy "Nostalgické Velké Pavlovice aneb Tvář města
v proměnách času" otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2016 Oldřich Otáhal


04-03-2016 PV