Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

I. ročník ocenění VINAŘSTVÍ ROKU

Vinařství roku 2009 je prvním ročníkem ocenění, které bude každoročně udělováno Svazem vinařů České republiky. Toto ocenění má za cíl každoročně vybrat nejlepší vinařskou firmu, která svým podnikáním v oboru nadmíru pozitivně vybočuje z řady ostatních vinařství v České republice.

Cena pro vítěze reflektuje přístupy v produkci hroznů a následně vína, klade důraz na technologii zpracování domácí suroviny a rovněž bere v potaz celkový kvalitativní rozměr daného vinařství v oboru.

Pravidla ocenění jsou dána statutem, který na svém jednání schválilo představenstvo Svazu vinařů České republiky. Soutěže se může účastnit vinařství – fyzická nebo právnická osoba, která je dle zákona plátcem do Vinařského fondu, avšak pouze na základě nominace od vyjmenovaných odborných institucí.

Dle statutu budou vyzvány vyjmenované instituce k nominaci 10 vinařství (fyzických i právnických osob) z České republiky, která svým podnikáním v oboru přispěla v tomto roce k pozvednutí, rozvoji a modernizaci oboru vinařství.

V lednu vyhodnotí komise jmenovaná představenstvem Svazu vinařů ČR 5 podniků a v březnu, v souvislosti se Salonem vín 2010, vyhlásí vítěze

Ocenění pro vítěze bude zajištěno významnou věcnou cenou v podobě plakety a souběžně bude dané vinařství uvedeno do Síně slávy vinařství v ČR, která se zřizuje v Národním vinařském centru ve Valticích.

19-10-2009