Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

I náš svatostánek ožil nočním životem, díky NOCI KOSTELŮ

O včerejší noci bylo v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Velkých Pavlovicích neobyčejně rušno. Konala se zde v rámci už sedmého ročníku, stejně jako na stovkách dalších míst nejen České republiky, NOC KOSTELŮ. Ten kdo se jí osobně zúčastnil, užil si do sytosti bohatého programu, který byl citlivě koncipován jak pro děti, tak pro dospělé, věřící i nevěřící.

Kdo se naopak do nočního kostela nepodíval, může nyní shlédnout autentickou fotogalerii pana Michala Grůze, kterému za promptní poskytnutí snímků velmi děkujeme.

A Vy? Inspirujte se, nechejte se zlákat a za rok se do našeho nočního kostela vydejte. Rádi Vás přivítáme!

 

Zabrusme na chvilku do historie a ke kořenům této akce. Noc kostelů vznikla v roce 2001 v Německu a do České republiky se rozšířila z Rakouska. První ročník této akce se v České republice konal 29. května 2009. Jak bylo tedy již zmíněno, letos se u nás konala po sedmé. Noc kostelů slaví kromě Německa a Rakouska třeba i u sousedů na Slovensku, nebo v Estonsku či Nizozemí. Pokud Vás zajímají další informace, zavítejte na oficiální web Noci kostelů * www.nockostelu.cz.

Karolína Bártová


 

Fotogalerii z akce NOC KOSTELŮ 2015 konané v kostele Nanebevzetí Panny Marie
ve Velkých Pavlovicích otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2015 Michal Grůza

 

 


30-05-2015-BK