Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Hvězdy předvečera Velkopavlovického vinobraní obrazem...

Mistrovští instrumentalisté ze souboru Diabolské husle v čele s Janem Berkym ml. byly zlatým hřebem pátečního večera Velkopavlovického vinobraní 2010.

Diabolské husle jsou pojmem, který několik desetiletí znamenal a stále znamená to nejlepší v oblasti lidové kultury a folklorní interpretace na Slovensku. Díky unikátním hudebním, ale i dramaturgicky neobyčejným prvkem jsou projevy vždy příjemným překvapením pro široké spektrum publika a kritiků. Repertoár tělesa je široký od klasiky / Brahms, Fall, Khatcthaturian, Monti .... / Až po folkór, slovenský, romský, ruský, balkánský, pop, jazz ....

Jako host souboru vystoupil houslový mág Alexander Shonert. Houslový virtuos, muzikant s mimořádným talentem se narodil v Rusku, ale už sedm let žije v Praze. Bravurní ovládání svého mistrovského nástroje umocňuje nevídanou schopností improvizace, často až extatické. „Má vynikající techniku, hraje čistě, krásně a má ještě něco zvláštního navíc… Improvizaci. V tom je naprosto fenomenální, on skutečně překonává gravitační zákony!“, řekl o něm profesor HAMU Ivan Štraus. V jeho umění se odráží proslulá ruská hudební škola, žánrově je paleta jeho muzikantství téměř bez hranic. Je nositelem prestižních mezinárodních cen. Vystupuje jako hostující sólista symfonických a komorních orchestrů, nebo se sólovými koncerty téměř v celé Evropě.

Zcela zaplněná scéna za sokolovnou, v plné pohotovosti kamery a fotoaparáty, nadšený srdečný potlesk, to byl kolorit mimořádného kulturního zážitku při příležitosti Velkopavlovického vinobraní 2010.

 

Podívejte se s námi na videoreportáž z koncertu Diabolských huslí 
Videostudia Grégr Velké Pavlovice!

 

Text a střihový videozáznam z koncertu připravilo videostudio Grégr Miroslav

30-09-2010 PV