Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Hurá na mamuta! Na gymplu jako v pravěku

Jako mezi lovci mamutů, zkrátka jako v pravěku, by se mohl náhodný příchozí cítit, pokud by se ocitnul v pátek 18. listopadu letošního roku v budově velkopavlovického gymnázia.

Po chodbách a třídách se proháněli studenti oděni do kožešin, s vlasy neučesanými, s divokým pohledem čišícím z očí, ozdobeni šperky z kostí či zubů pocházejících snad z ulovené kořisti...

Jak to? Konal se zde další z řady Retro dnů. Studenti si sami prostřednictvím facebooku zvolili téma „Pravěk“. Akci tak jako vždy uspořádal Studentský parlament. A masky? Jak vidno z fotografií byly opět skvělé.

Tentokrát však měl Retro den jeden zarážející šrám na kráse. Ačkoliv si téma studenti vybrali sami, masky si jich oblékla jen hrstka. Účast byla více méně sporadická. Zapojili se hlavně žáci nižšího stupně, tedy ze tříd prima, sekunda a potom pár vybraných jedinců z vyšších ročníků. Těm udělujeme palec nahoru, především pak i učitelům, kteří neváhali a své svěřence svým příkladem podpořili :-)!

Doufejme, že si o příštím Retro dnu studenti napříč všemi ročníky napraví reputaci a naopak se blýsknou rekordní účastí. Už nyní hoříme zvědavostí s jakým tématem vyrukují!

Text: Karolína Bártová / Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice / 24.11.2016

Gymnázium - Retro den na téma "Pravěk"