Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Hurá na JARNÍ ŠLAPKU! Ruku v ruce s jarním počasím...

Vážení přátelé, turisté a příznivci zdravého pohybu na čerstvém vzduchu! Už jen týden nás dělí od zahájení cykloturistické sezóny roku 2013 ve Velkých Pavlovicích – JARNÍ ŠLAPKY! Počasí si s námi nepěkně hraje, zima drží jaro za pačesy, napětí stoupá, dnů a hodin do startu rychle ubývá, ale! My jsme tak jako každý rok neopomněli odeslat objednávku na krásný jarní den a začíná to vypadat, že nás snad dodavatel „shůry“ ani letos nezklame. Předpovědi jsou až nečekaně příznivé, že by až 15 stupňů a polojasno, na JARNÍ ŠLAPKU, v sobotu 13. dubna?

Neváhejte ani vteřinku a vydejte se s námi do terénu! A nebude to výšlap jen tak ledajaký, otevřeme totiž spolu zbrusu novou naučnou stezku s názvem DESET ZASTAVENÍ V KRAJI VÍNA A MERUNĚK, o délce okolo 11 kilometrů, vinoucí se městečkem Velké Pavlovice a nejbližším okolím. A co navíc? Můžete si prostřednictvím této nové stezky zahrát malý osvětový a vzdělávací kvíz, který rozšíří obzory nejen vaše, ale také vašich dětí. Proto je vezměte určitě sebou.

Jak na to?

Na startu akce JARNÍ ŠLAPKA 2013, tedy na náměstí před velkopavlovickou radnicí, získají všichni zájemci o hru s kvízem letáček s prázdnou tajenkou. Políček tajenky je 14, přesně tolik kolik je i panelů po trase naučné stezky. Na každém panelu je jedna otázka a slibujeme, najít na ni odpověď určitě nebude sebemenší potíž. Skrývá se totiž vždy na samotném panelu s otázkou, stačí jen pozorně číst a hledat. Po vyplnění tajenky se řešitelé dostaví v cíli akce na označené místo, kde dostanou slíbenou sladkost a navíc i originální „okaté“ razítko na letáček a třeba i do vandrbuchu. Proto si ho určitě nezapomeňte přibalit do batůžku! Cíl akce bude tentokrát na stadionu TJ Slavoj.

Co na panelech nové naučné stezky "Deset zastavení v kraji vína a meruněk" najdete?

Jednoduše řečeno – „Velké Pavlovice v kostce“. Historii i současnost, informace o vinohradnictví, sadařství, zemědělství, krajině, přírodě, vzácné fauně i floře, historických památkách, turistických zajímavostech, folklórních tradicích a mnohé další. Jedná se o takovou malou stručnou encyklopedii našeho městečka. Texty jsou doplněny nejen krásnými fotografiemi, ale také úžasnými kresbami paní Hany Havlíčkové z Brna.

A co vás čeká na JARNÍ ŠLAPCE 2013 dál?

Tak třeba vědomostní hry pro děti, na myslivně! Děti si budou mít možnost prověřit své znalosti v oblasti místní fauny a flory, samo sebou opět za drobnou sladkost. V čase poledním obědovém bude už tradičně k mání vynikající gulášek a nebo polévka zelňačka z kotlíku proslulých místních sokolů. Už teď vám přejeme dobrou chuť! A chybět nebude ani živá hudba v podání místní country skupiny COLORADO a samozřejmě i tanec, plac roztančí děti z BABY COUNTRY kroužku při MŠ a také tanečníci PŘÁTELÉ COUNTRY.

A co když si budete chtít na JARNÍ ŠLAPCE šlápnout do pedálů?

Není problém! Na startu akce se přidáte k cyklo skupině organizované prodejnou a servisem jízdních kol ZAF Velosport manželů Kobsových a přímo na místě se dohodnete dle počasí, složení skupiny a podmínek na délce a průběhu trasy.

Bude v den otevírání cykloturistické sezóny možnost navštívit nějaké doprovodné akce?

Určitě ano a to hned dvě! Ve Vinných sklepech Františka Lotrinského bude probíhat jubilejní 50. VÝSTAVA VÍN s přehlídkou oceněných vín Českého zahrádkářského svazu Velké Pavlovice * více o akci najdete po kliknutí ZDE a nebo DEN ZAHRADNÍ TECHNIKY za sokolovnou pořádaný prodejnou Modrohorské humno * více o akci najdete po kliknutí ZDE.

 

Tak tedy, přátelé! Zakroužkujte si červeně v diáři či kalendáři
datum 13. dubna 2013 a připište si,
v 9.00 hod. před radnicí ve Velkých Pavlovicích!

Už nyní se na všechny na JARNÍ ŠLAPCE 2013 velmi těšíme!

 

Karolína Bártová


 

Pozvánku na akci JARNÍ ŠLAPKA 2013 * otevřete po kliknutí ZDE

 

 


 

 

 

05-04-2013-BK