Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Hurá na hory! Letos do vymrzlých a zasněžených Jeseníků

V sobotu 14. ledna 2012 před devátou hodinou ráno přijel před školu autobus, aby nás odvezl na lyžařský výcvik do Ludvíkova, což je lyžařské středisko ležící pod Pradědem. Cesta trvala přibližně tři hodiny. Po příjezdu jsme si do chaty, která se jmenovala U Sovy, odnesli všechna zavazadla a lyžařské vybavení a poté se ubytovali na pokojích.

Po zabydlení jsme vyšli na svah, který ležel hned vedle chaty. Naši učitelé a zároveň instruktoři nám přikázali vyšlapat si svah a sjet dolů, aby nás mohli rozdělit do družstev podle našeho lyžařského umění. Když všichni věděli, do kterého družstva patří, znovu jsme se vrátili na chatu. Ale snad nikdo nezůstal ve svém pokoji, protože každý šel navštívit své kamarády a zjistit, kde kdo bydlí. V 6 hodin byla večeře. Den pomalu končil a v 10 hodin už jsme museli všichni ležet v posteli.

Každý den ráno jsme vstávali v půl osmé a v osm hodin byla snídaně. Po snídani následovalo uklízení kvůli bodování pokojů a v 9 hodin už jsme stáli na svahu. O půl dvanácté jsme se vrátili na chatu a o půl jedné jsme hladoví zasedli k obědu.

Po obědě jsme se všichni těšili na zasloužený odpolední klid, kdy jsme hezky v klidu oddychovali, abychom načerpali síly na další lyžování. Už ve 2 hodiny jsme se  vypravili znovu ven na zasněžený kopec. Po večeři byl denní rozkaz, který nás informoval o tom, co se bude dít následující den.

Pak následoval  buď večerní program, nebo volná zábava. Někdy byla večerka vyhlášena dříve, ale to jen tehdy, když  jsme byli při jídle příliš hluční. Takto probíhal každý den a každý den byl pro nás docela fyzicky náročný.

Jednoho dne jsme se místo odpoledního lyžování vydali autobusem do sousedního městečka, Vrbna pod Pradědem, kde jsme se byli podívat ve sklárně. Jiný den, kdy nebylo zrovna nejlepší počasí pro  lyžování, jsme stavěli sněhuláky, iglú a jiné sněhové výtvory.

Konec pobytu se každým dnem nezadržitelně blížil. Předposlední den se konaly závody ve slalomu a o večerní program tohoto dne se tentokrát postarali naši učitelé. Když se večer nachýlil ke konci, všichni ulehli do svých postelí a nejednomu z nás určitě bleskla hlavou myšlenka, že  se nám po horách bude stýskat.

Poslední den ráno jsme se  sbalili, vyklidili jsme pokoje a čekali na autobus. Domů jsme si odvezli mnoho krásných zážitků i směšných historek. Snad každý z nás si za tento týden vylepšil lyžařské dovednosti, dokonce dva naši spolužáci, kteří na lyžích nikdy nestáli, umí teď možná lyžovat ještě lépe než mnozí z nás. Na lyžařský kurz budeme určitě rádi vzpomínat.

Tereza Slámová, studentka třídy sekunda – Gymnázium Velké Pavlovice

 

Fotogalerii z lyžařského výcviku studentů gymnázia Velké Pavlovice
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice

 

17-02-2012-BK